Завтра, 9 грудня, набувають чинності доповнення (зміни) до Наказу Міністерства охорони здоров’я “Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням”.

 Обов’язковим щепленням проти COVID-19 підлягатимуть працівники таких професій:

– працівники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

– працівники установ та закладів, що надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів;

– працівники підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави («Укрпошта», «Укрзалізниця», «Нафтогаз», «Енергоатом» та інші).

 Слід зазначити, що працівники вказаних організацій потрапили у цей перелік, у другу чергу для забезпечення безперебійної та безпечної роботи відповідних органів.

 Такі працівники мають високий ризик захворіти на COVID-19, оскільки мають багато соціальних контактів під час роботи. Водночас, інфікування хоча б одного працівника несе ризик інфікування усіх інших працівників, які перебували з ним в контакті та, додатково, потребує самоізоляції великої кількості колег.

 У першу чергу керівник підприємства має проінформувати працівників про правові наслідки у випадку ухилення або відмови від щеплення. Йдеться про відсторонення від роботи без збереження заробітної плати до часу усунення причин, які зумовили відсторонення – тобто отримання щеплення.

 Керівник підприємства має скласти відповідний акт, якщо працівник ухиляється або відмовляється від проведення щеплення.

 У разі невідсторонення від роботи невакцинованих працівників (службовців) до посадової особи (керівника) буде застосовано адміністративне стягнення – штраф у розмірі від 34 до 170 тисяч гривень.

 Не можуть бути відстороненими від роботи працівники, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний медичний висновок, виданий закладом охорони здоров’я.

 Працівники, які отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, не можуть бути відстороненими від роботи, оскільки вже не йдеться про ухилення або відмову від вакцинації.

Перейти до вмісту