За добу в області чадним газом отруїлися п’ятеро людей: закликаємо бути обачнішими

 Напередодні, 24 січня, у Львівській області трапились два випадки отруєння чадним газом. Про це повідомили у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА. Наразі усі обставини подій з’ясовуються, однак відомо, що внаслідок отруєнь постраждали п’ятеро осіб.

 Перший нещасний випадок стався близько 19:00 год у м. Стрий. Там, в квартирі на другому поверсі двоповерхового житлового будинку рятувальники знайшли 2-х осіб – 1999 та 1994 року народження. Квартира обладнана ПГ-2, газовою пічкою, газовим конвектором. Працівники газової служби відключили газопостачання до квартири.

 Близько 22:00 год стало відомо про ще один випадок отруєння. До рятувальників надійшло повідомлення, що у м. Самбір в приватному житловому будинку від чадного газу постраждали 3 людини. Усіх шпиталізували до Самбірської ЦРЛ.

 У побуті чадний газ є продуктом неповного згорання палива – вугілля, газу, бензину. Найбільша небезпека отруїтися чадним газом існує у помешканнях, що опалюються автономно природним газом, дровами чи вугіллям.

 Чадний газ неможливо відчути або побачити, оскільки він не має ні смаку, ні запаху, ні кольору. Водночас він легко змішується з повітрям, а також без перешкод розповсюджується. На присутність чадного газу можуть вказувати кіптява, задимленість, жовтий колір полум’я.

 Потрапляючи в кров людини, чадний газ зв’язується з гемоглобіном, утворюючи сполуку, яка блокує передачу кисню до тканин організму. Як наслідок – виникають головний біль, задуха, стук у скронях, запаморочення, біль у грудях, сухий кашель, нудота, блювання, зорові та слухові галюцинації, підвищений артеріальний тиск. У важких випадках – параліч, судоми, втрата свідомості та, як наслідок, смерть протягом 3 хвилин.

Перейти до вмісту