Гуманітарний штаб у м. Трускавці: підсумки 28 лютого

 Гуманітарний штаб у м. Трускавці вже п’ятий день працює для потреб армії та біженців. Обсяг роботи та масштаби допомоги настільки великі, що місця в Народному домі виявилося явно замало. Тож тепер штаб працює в кількох локаціях у місті та селах нашої громади.

 Народний дім. Тут розміщується головний прийомний пункт Гуманітарного штабу. Триває збір на потреби армії, і люди несуть хто що може: гроші, продукти, засоби гігієни, медикаменти, теплі речі.

 ПРОХАННЯ: якщо несете продукти, то приносьте одного товару більшими партіями (наприклад, краще нести декілька пачок макаронів чи круп, декілька банок консервів, ніж по одній пляшці олії, кави, консерви, круп).

 Музей Михайла Біласа. Тут приймають темні речі та тканини для плетіння маскувальних сіток. Процес плетіння здійснюється тут же. Вчора була тепла сонячна погода, тому сітки плели прямо на вулиці, біля стін музею. Сьогодні сніг, сиро та холодно, тож маскувальні сітки плетуть всередині приміщення. УВАГА: є велика потреба в матеріалах для сіток!

 СЗШ №3 м. Трускавця. Школа стала пунктом тимчасового розміщення біженців – тільки жінок та дітей. Сьогодні з біженцями та волонтерами поспілкувалися телевізійники зі Львова (сюжет буде на телеканалі «Перший Західний»). Станом на ранок 28 лютого у школі розміщувалося 44 особи.

 Адмінкорпус молокозаводу «Карпатські луки». Тут все готове для біженців, яких щодня до Трускавця прибуває дуже багато (рахунок ведеться на тисячі осіб). Окрім облаштування кімнат потрібно було заготувати дров для опалення (порізати та поколоти) – все зроблено руками волонтерів-чоловіків.

 «Шайба». Найстаріша дискотека України стала місцем збору, сортування та видачі теплих речей. Сюди пункт одягу та взуття вирішили перенести після того, як Народний дім люди просто завалили речами. Після заклику припинити нести речі для жінок та дітей, бо їх достатня кількість потік трішки переорієнтувався – люди масово несуть в пакетах чи привозять на автомобілях те, що потрібно для воїнів на фронті.

 Що зроблено 28 лютого?

– Силами Трускавця та Уличного відправлено до Львова два буси для 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Для воїнів доставлено маскувальні сітки, карімати, кнопочці телефони, продукти, засоби гігієни, термобілизна.

– В музеї Біласа виготовлено 25 маскувальних сіток. Є нагальна потреба в матеріалі для плетіння сіток (підійдуть різноманітні старі сітки).

– Укомплектовано 5 хлопців з Трускавецької ОТГ, які завтра виїжджають згідно призову. Прилаштовано їхніх домашніх улюбленців, яких не було на кого залишити.

– Надано допомогу силам територіальної оборони Дрогобича в с. Ліщня.

– Поселено в індивідуальний житловий сектор сім`ї біженців, у тому числі 3 сім`ї з дітьми-інвалідами (поселення оплатили благодійники). Потребуючим надано гаряче харчування.

– Досягнуто домовленості з нашими закордонними партнерами та відправлено 65 дітей з дитячих будинків сімейного типу до Польщі, забезпечено їх сухпайками в дорогу.

– Адресна допомога біженцям з дітьми, які перебувають у вкрай складних життєвих обставинах.

– Посортовано одяг для біженців та воїнів, посортовано іншу допомогу.

– На картковий рахунок 28 лютого поступило коштів у сумі 27 672 грн.

– Готівкою зібрано 26 000 гривень і 300 доларів (протягом 28 лютого).

Є багато бажаючих здати кров, проте як повідомляють в Дрогобицькому центрі крові зараз запас крові величезний і її вже нема куди забирати. В разі необхідності крові буде повідомлено додатково.

Найактуальніші потреби: берци, термобілизна, павербанки, акумулятори, побутова хімія, ліки.

Всі, хто бажає допомогти нашій армії та біженцям за допомогою Гуманітарного штабу, мають звертатися в Народний дім (вул. Бориславська, 1).

Для збору коштів на потреби Збройних Сил України відкрито картку Приватбанку.

Кошти можна переказувати:

– на IBAN-рахунок UA943052990262066400929249358

– або безпосередньо на картку 4149 4993 7270 2868.

І не забудьте окрім того ще перекинути на потреби ЗСУ свою «ковідну тисячу» чи залишок від неї. Це легко.

Волонтерство: понад сотня осіб задіяна у волонтаріаті Гуманітарного штабу м. Трускавця протягом дня (вчора волонтери працювали до 21.00), є чимало волонтерів, які приходять на 2-3 год. Велике спасибі всім!

Благодійники: щира подяка всім, хто допомагає чим може. Найперше це прості люди, які відривають від себе і несуть що потрібно. Серед них і місцеві мешканці, і біженці, завдяки яким оплачено купівлю бронежилетів. Щира подяка санаторію «Трускавець» (СБУ), готелям «Алькор», «Золота корона», «Green Park», «Арніка», «Хижина Спа» та іншим за матраци, ковдри, подушки, карімати, постіль, білизну, продукти. Подяка компанії «Ringo» за блок кнопочних телефонів. Спасибі чоловікам, які допомагають вантажити, які порізали та покололи дрова, а особливо водіям, які допомагають з перевезеннями вантажів та людей. Спасибі тим, хто подбав і за волонтерів, спасибі за канапки та гарячі обіди. Спасибі мешканцям Уличного та Доброгостова, які сьогодні були особливо активні, та всім іншим селам, де триває збір допомоги. Низький уклін мешканцям Трускавця за їхню жертовність! Подяка тим, хто дає гроші, речі, хто молиться і хто волонтерить, хто підтримує моральний дух та стежить за порядком, спасибі всім, хто пропонує свою допомогу!

Щира подяка всім, хто наближає нашу спільну перемогу над ворогом-окупантом! Україна переможе! Слава Україні!

Перейти до вмісту