З початку повномасштабної війни Благодійний Фонд «Право на захист» регулярно надає допомогу внутрішньо переміщеним особам у Трускавецькій територіальній громаді. Це дуже відчутна допомога, адже один умовний «пакунок» – це три ящики з продуктами, засобами гігієни, побутовою хімією, і такого подарунку вистачає надовго.

Якщо в попередні рази допомога призначалася в основному для ВПО, котрі перебувають в місцях компактного проживання, так званих прихистках («Карпатські Луки», санаторії «Джерело» та «Батьківщина»), то сьогодні її отримали ВПО, котрі самостійно знайшли собі тимчасове житло. І вперше таку допомогу від БФ «Право на захист» окрім ВПО отримали найбільш вразливі місцеві жителі, зокрема інваліди.

Всього набори отримали 220 сімей, в тому числі 170 ВПО та 50 місцевих жителів. Роздавали гуманітарну допомогу в приміщенні Трускавецького міського центру соціальних служб (директорка Надія Онаць).

Як розповіла представниця БФ «Право на захист» Орися Йосипчук, благодійний фонд надав допомогу у співпраці з партнером Peace Winds Japan (далі – RWJ) в рамках реалізації проєкту «Реагування на надзвичайні ситуації за допомогою мобільних послуг».

В цьому проєкті, який реалізуватиметься на території трьох областей (Львівська, Вінницька, Чернівецька), і в тому числі у Трускавці, допомога надається не лише для ВПО, але і для соціально вразливих верств населення з числа мешканців Трускавецької територіальної громади (в межах 30% допомоги).

Peace Winds Japan  (PWJ) — це неурядова організація зі штаб-квартирою в Японії (працює в багатьох країнах світу), яка займається підтримкою людей, що опинилися в скрутному становищі та яким загрожує конфлікт, бідність чи інші негаразди.

Співпраця влади Трускавця та БФ «Право на захист» стала можливою завдяки ініціативі начальниці відділу організаційного забезпечення діяльності виконкому Лілії Кіндракевич, котру підтримав міський голова Андрій Кульчинський.

Перейти до вмісту