Художній музей Михайла Біласа – це унікальне, виняткове, незбагненно магнетичне і важливе місце. Не лише тому, що це старовинна столітня дерев`яна вілла з чудовою архітектурою. Не лише тому, що тут зберігаються твори нашого геніального земляка, Народного художника України Михайла Біласа.. І не лише тому, що навколо музею утворилася рекреаційно-культурна локація, де перемагає аура Добра, Культури і Творчості. А насамперед тому, що це – осередок Українського Духу, місце, де з першого дня повномасштабної війни відбулася самоорганізація Патріотів з великої літери, де волонтерська ініціатива може слугувати прикладом не лише для всього Трускавця, але й для всього українського суспільства.

Напередодні Дня Незалежності біля музею пройшов традиційний святковий концерт, участь в якому взяли вихованці Трускавецької школи мистецтв імені Романа Савицького (директор Ігор Нич) та віртуоз-акордеоніст Юрій Дякунчак (Народний дім Трускавця). В рамках акції «Співай задля Перемоги» збираються кошти на потреби ЗСУ, і за ці кошти зроблено чимало. А ще такі концерти – свідчення того, що Трускавець, як і вся Україна, незламний, працює і не вішає носа, як цього б хотіли вороги.

Біля музею встановлено чудову фотозону з фоном українського прапора, і це ще одне підтвердження, що пазли мають властивість складатися. Музейна волонтерська спільнота незалежність України та її прапор зберігають у своєму серці, тож ця фотозона – наче намір поділитися Українською Ідеєю з усім Трускавцем та з усім світом.

Поряд з концертом сьогодні в музеї відбулося відкриття виставки «Контрасти» художника Мар`яна Бесаги з Львівської Національної академії мистецтв. Виступаючи перед шановною публікою, митець наголосив, що контрасти кольорів українського прапора, як і контрасти української долі змусили його відобразити внутрішні рефлексії на полотні, і своєю творчістю він ділиться з глядачами. Виставка робіт Мар`яна Бесаги експонується на другому поверсі музею.

Святковий День Українського Прапора підходить до завершення, і попереду ще концерт на площі Незалежності (початок о 18.00). Приєднуючись до всіх побажань напередодні головного свята нашої держави, зичимо всім мешканцям Трускавецької громади та нашим гостям Перемоги, миру та відчуття гордості за нашу Вітчизну, за наші гімн, герб та прапор, за те, що ми – сильна і незламна Українська Нація, а не просто «люд, що населенням зветься».

Слава Україні!

Фоторепортаж з події можна переглянути тут.

Перейти до вмісту