Чутно вже “РІЗДВЯНІ ПЕРЕДЗВОНИ” в Трускавці

Упродовж двох днів, 26 та 27 грудня на головній сцені міста виступали учасники першого регіонального фестивалю колядок «Різдвяні Передзвони». Втіленням цього творчого задуму займались працівники відділу культури міської ради Трускавця (начальниця Тетяна Татомир). Оскільки тепер Україна святкує Різдво за новим стилем, а в цьому році – двічі, тож і відзначати його вирішили по-новому й з новими ідеями.

Автентичні колядки від народних колективів, різдвяні пісні від солістів та співочих гуртів регіону, вертепи, вірші та віншування – цікавою та святковою видалась програма фестивалю.

У перший день до Трускавця приїхали колядники з кращих регіональних коледжів – Самбірського фахового коледжу культури і мистецтв (ансамбль “Домінанта”) та Дрогобицького музичного фахового коледжу ім. В. Барвінського (студенти та викладачі). Солісти Вероніка Мацигін Софія Стець та Софія Сливка.

Сьогодні, 27 грудня – другий день фестивалю продовжили колядники з гірського містечка Турка та с. Бориня, а також вертеп вихованців Будинку учнівської творчості м.Трускавця, колядники с. Уличне, вертеп с. Модричі, колядники Народного Дому м Трускавець: Оксана Чіпак та Ольга Сенюга, учасники Різдвяного дійства с. Доброгостів, Антон Тачівка Народного Дому с. Станиля та зірковий гість, переможець «Голосу країни» – Сергій Лазановський і бенд “7teen”. Незмінною ведучою двох фестивальних днів «Різдвяних Передзвонів» виступила солістка, Оксана Чіпак, головний методист Народного Дому Трускавця. Під час виступів охочі мали можливість задонатити на потреби ЗСУ, щоб допомогти хлопцям із закупівлею необхідних речей для оборони нашої країни.

Відкривав фестиваль очільник Трускавецької громади Андрій Кульчинський, який вручив дипломи учасникам. Він привітав глядачів та усіх жителів громади з Різдвом Христовим та прийдешнім Новим Роком. «Бажаю Вам і Вашим родинам міцного здоров`я, миру та злагоди, єдності та любові, Божого благословення. Нехай Різдво буде в кожного, особливо у наших Захисників. Вони наша опора, наш щит, що захищає і дає можливість зустріти ці свята за нашими давніми українськими традиціями у колі родичів і друзів й разом з усім цивілізованим світом. Бажаю усім веселих свят. Нехай Новий 2024 рік стане для всіх нас роком змін на краще, стабільності й миру, розвитку та здійснення наших мрій і сподівань», – побажав Андрій Кульчинський.

Тож нехай Різдво подарує радість, адже милостивий Господь завжди з нами, дає нам силу й надію на те, що прийде день світлої Перемоги, настане мир у нашій Україні. Й усі наші рідні, друзі, близькі повернуться з фронту, а у темних віконцях покинутих домівок знову засяє світло.

Перейти до вмісту