В Україні легалізують праворульні авто для військових

Військовослужбовцям у період дії правового режиму воєнного стану дозволять використовувати у дорожньому русі транспортні засоби з правим розташуванням керма.

Відповідний законопроєкт №9238 підтримала в цілому Верховна Рада.

«За» – проголосували 279 народних депутатів України.

Існує критична потреба в автомобілях, здатних долати бездоріжжя, а також в тих, які мають високу прохідність та хорошу маневровість. Це пікапи, броньовані авто, реанімобілі, позашляховики, мікроавтобуси тощо. Велику кількість таких авто можна придбати у Великобританії чи Японії, але з огляду на лівосторонній рух у цих країнах, вони мають праве розташування керма. Наші волонтери фактично вичерпали європейський ринок пікапів і джипів. А Великобританія та Японія є великим джерелом постачання автотехніки.

Так, ухвалення документа дозволить участь у дорожньому русі транспортних засобів з правим розташуванням керма для всіх офіційних формувань ЗСУ на період  дії  воєнного стану і протягом 90 днів після його скасування.

Такі зміни підвищать спроможність Сил оборони України належно та ефективно виконувати покладені на них задачі по захисту країни, переконаний політик.

Перейти до вмісту