Ці знання рятують життя

Мінна безпека актуальна завжди й всюди. Раніше ми не сильно звертали на це увагу. Але від початку повномасштабного вторгнення ситуація змінилася. Вміння розрізняти попереджувальні знаки, знання номерів екстрених служб, правильна поведінка при виявленні вибухового пристрою, всі ці знання і навички можуть врятувати життя людей як поблизу фронту, так і в містах де відносно безпечно. Тому навчальні програми з тем безпеки набувають більшої актуальності.

Так, семінар «Попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів. Мінна небезпека» зібрав повний зал учасників. Захід відбувся на базі Трускавецького територіального центру соціального обслуговування громадян (директор Олена Пилат) насамперед для вимушених переселенців і тих хто працює (допомагає) ВПО. Провели семінар сертифіковані Міністерством оборони інструктори – Сергій Щербина та Михайло Нінко, представники Асоціації саперів України. Навчальний проєкт від АСУ «Попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів” проводяться на території Львівщини за фінансової підтримки ООН. ГО “Асоціація саперів України” є повноцінним партнером в системі координації гуманітарного реагування ООН, зокрема в кластері Захисту, національним оператором з протимінної діяльності в Україні.

Вміння помічати вибухонебезпечні предмети та знання алгоритму дій у разі мінної небезпеки, знадобляться учасникам цих курсів протягом ще багатьох років. На цьому наголошують організатори, адже Україна, на жаль, вважається однією з найбільш замінованих країн світу. За рік від початку повномасштабного вторгнення ситуація лише погіршилася. За даними ООН, більш як 1,8 мільйона українських дітей та дорослих живуть в оточенні мін. А за підрахунком експертів, станом на сьогодні, знадобиться 15 років, щоб розмінувати всі українські території від вибухових предметів, які залишають після себе окупанти. Тому важливо, щоб люди, які будуть повертатись у свої рідні домівки на деокупованих територіях мали більше інформації про мінну небезпеку і вміли нею скористатись, поділитись цим знанням із дітьми та близькими.

У ході цієї навчальної сесії присутні отримали чимало корисної інформації про те який вигляд мають вибухонебезпечні предмети, як визначити небезпечні місця, чим загрожує вибухівка та алгоритми дій в разі зіткнення.

Більше деталей про семінар та роботу Асоціації саперів України дивіться у сюжеті????

Перейти до вмісту