В умовах сучасної економіки має місце негативне явище – заборгованість з виплати заробітної плати. На жаль, є випадки, коли роботодавці тривалий час затримують заробітну плату, не проводять повного розрахунку з працівником у день звільнення, що є порушенням конституційних прав громадян України.

Стаття 43 Конституції України захищає право кожного працівника на своєчасне одержання винагороди за працю. Окрім цього, таке право на підставі укладеного трудового договору реалізується відповідно до ст. 21 Закону України «Про оплату праці».

Згідно зі статтею 115 Кодексу законів про працю України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

У разі виникнення затримки виплати заробітної плати працівник має право звернутися до суду за захистом своїх прав з позовною заявою.

Примусове стягнення заборгованості з виплати заробітної плати та інших витрат, пов’язаних із трудовими правовідносинами, здійснюється органами державної виконавчої служби на підставі виконавчих документів (виконавчих листів та наказів, що видаються судами на підставі судових рішень) у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Після отримання судового рішення про стягнення заборгованої заробітної плати працівникам необхідно звернутись у місцеві відділи державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області за місцем реєстрації підприємства-боржника для відкриття виконавчого провадження.

Тільки у цьому випадку, якщо буде відкрито виконавче провадження, стягнення заборгованої заробітної плати на користь заявника буде відбуватись у першочерговому порядку.

ВАЖЛИВО!

Працівники за позовами про стягнення заробітної плати чи заявою про видачу судового наказу звільняються від сплати витрат на вчинення виконавчих дій.

 

 

Залишити відповідь