Пересування на джипах, ендуро-мотоциклах, квадроциклах та багі шкодить довкіллю.

Для запобігання негативному впливу на природу, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України розробило законопроєкт, яким вносяться зміни до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Запропонований документ передбачає заборону руху автотранспорту на територіях природно-заповідного фонду. Ця заборона не поширюється на загальнодоступні дороги, міські вулиці та дороги в населених пунктах, а також автомобільні дороги на приватних територіях.

Такий крок спрямований на збереження біорізноманіття, захист від знищення, а також від шкідливого впливу хімічних забруднень, шуму та вібрацій, які виникають внаслідок автомобільного руху.

«Екологи, природоохоронці та громадські активісти роками б’ють на сполох щодо незворотніх втрат, які завдають Карпатам любителі екстримальних розваг. Відтак, запропонований законопроєкт є кроком в правильному напрямку для збереження нашого природного середовища. Так званий «джипінг» суттєво пошкоджує довкілля, загрожуючи біорізноманіттю і природним екосистемам на територіях природно-заповідного фонду», — зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів ОВА Оксана Війтик.

Така ініціатива отримала підтримку від громадських організацій та екологічних активістів, що свідчить про важливість цього питання для суспільства. Наступним кроком є погодження законопроєкту з центральними органами влади, щоб забезпечити ефективне впровадження цих обмежень і збереження нашого навколишнього середовища для майбутніх поколінь.

Перейти до вмісту