Фахівці ДСНС закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті

Всього з початку року на території України виникло понад 79 тисяч пожеж, з них понад 27 тисяч – у житловому секторі. Так лише за останню добу рятувальники виїхали на виклики громадян за сигналом “Тривога” 120 раз.

Основними причинами загорянь у помешканнях, і як наслідок загибелі людей, є власна недбалість господарів, нехтування відомими з дитинства правилами пожежної безпеки: необережне поводження з вогнем та нагрівальними електроприладами, паління у ліжку в нетверезому стані, перевантаження або несправність електромережі. Окремо слід виділити як головну причину травмування і загибелі дітей – пустощі з вогнем та залишення малюків без нагляду дорослих.

У разі виникнення небезпеки порятунок людей залежить від лічених хвилин, тому вчасний виклик професіоналів — часто стає вирішальним у боротьбі за життя.

Так, 27 листопада Дніпропетровській області внаслідок пожеж у квартирах житлових будинків двоє громадян загинули, у Житомирській та Одеській областях по двоє громадян не вижили після пожеж в приватних домоволодіннях у сільській місцевості. Того ж дня в с. Долинське, Запорізького району у прибудованому до господарчої споруди приміщення охоронця виникла пожежа, після прибокрання вогню, рятувальники виявили тіло загиблого чоловіка.

28 листопада внаслідок пожеж у приватному житловому секторі у Волинській, Херсонській, Донецькій, Сумській, Київській, Одеській, Житомирській областях загинуло 7 осіб.

Наступного дня, 29 листопада, трагічні наслідки пожеж з причини необреежності поводження з вогнем були зафіксовані у Черкаській, Чернігівській, Івано-Франківській, Миколаївській, Вінницькій областях, всього загинуло 6 осіб.

9 осіб загинуло на пожежах, які виникли в побуті, 30 листопада. Так, цього дня у Львівській області на хуторі Грабник Свіржської сільської ради Перемишлянського району виникла пожежа в дерев’яно-глиняному житловому будинку, критому шифером. Син власниці будинку помер внаслідок отриманих травм у кареті швидкої медичної допомоги. З причини необрежності з вогнем 30 листопада в смт. Катеринопіль Черкаської області в приватному житловому будинку виникла пожежа, внаслідок якої загинула 1 особа.

У м. Дніпро у приватному двоповерховому житловому будинку виникла пожежа, внаслідок якої загинула людина.

Саме з метою профілактики пожеж в житловому секторі напередодні осінньо-зимового опалювального сезону фахівці ДСНС проводять рейди масово-роз’яснювальної роботи по всій країні. Зокрема, подібні заходи цього тижня відбулися по всій території країни, зокрема Полтавській, Кіровоградській, Одеській, Закарпатській областях.

Шановні громадяни! Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуйтеся правил пожежної безпеки в побуті, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками. Зокрема:

– не паліть у ліжку;

– слідкуйте за станом та справністю електромережі;

– у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;

– не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

– намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

– подбайте про захист помешкання від грозових розрядів, адже блискавки нерідко можуть стати причиною займання;

– при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *