У ясний, теплий, погожий день 22 травня село Уличне та вся Трускавецька громада зустріли свого воїна-Героя – 33-літнього Андрія Филяка, котрий поклав життя за Україну. На останній дорозі до рідного дому воїна зустрічали побратими, односельці, представники влади, духовенство.

На Перехресті Героїв, де традиційно Дрогобиччина віддає шану загиблим воїнам та символічно зустрічає їх, панахиду відслужили священики з Уличного та Трускавця. Траурний кортеж з тілом Героя проїхав Трускавцем, Стебником, Доброгостовим та рідним Уличним, де зі сльозами та невимовною скорботою й тугою зустріли Андрія родина, сусіди, друзі та всі односельчани. Тут він бігав малим хлопцем, тут ходив до школи, тут зростав, формувався як Особистість та Українець, тут ходив до церкви, тут завів сім`ю і дбав про неї. Тепер він востаннє повернувся в Уличне – на щиті, щоб з рідного дому піти до дому Небесного Отця.

Коли ворожий чобіт ступив на українську землю, Андрій пішов захищати рідний край. Лейтенант Андрій Филяк, командир 2 танкового взводу 2 танкової роти танкового батальйону військової частини А1136 (позивний «Філ»), прослужив на фронті більше року, весь цей час брав безпосередню участь у бойових діях, відзначився в Харківській операції, коли восени 2022 року більша частина Харківської області була звільнена від окупанта-московита.

Загинув Андрій Филяк 16 травня 2023 року поблизу населеного пункту Новосадове Краматорського району Донецької області, залишивши вдовою дружину, а сиротами двох діточок.

З початку повномасштабної агресії рф проти України це вже друга важка втрата в Уличному, а 21-а втрата для нашої Трускавецької громади.

Висловлюємо щирі співчуття родині загиблого Героя Андрія Филяка та всім, хто його знав. Молимось та просимо Бога упокоїти його душу у Небесному Царстві.

Ще сьогодні, 22 травня, в рідній домівці покійного відслужать парастас (о 20.00). Похорон – завтра, 23 травня, о 14.00.

Вічна пам`ять та вічна слава Українському Герою Андрію Филяку!

Перейти до вмісту