Наближаємо медичні послуги до мешканців сіл Трускавецької громади

Медицина, освіта, безпека – ці три важливі складові людської життєдіяльності є пріоритетними у Трускавецькій громаді. Нам важливо, щоб тут було безпечно, щоб люди були живі і здорові, щоб діти отримували якісну освіту та ставали цінністю для громади, для суспільства, для України.

Щоб наблизити послуги для мешканців, зокрема тих, які проживають у селах громади, влада Трускавця інвестує в освіту та медицину. Доброгостів це відчуває, адже тут функціонують і загальноосвітня школа на 11 класів, і дитяча музична школа. А в останні роки, незважаючи на складнощі воєнного часу, доводиться до ладу новесенька амбулаторія.

А щоб люди отримували базові медичні послуги безпосередньо в селі, і не їхали здати аналіз крові чи на обстеження у Трускавець чи Львів, нещодавно за кошти Польського Центру Міжнародної Допомоги, народу та уряду Тайваню у села громади, в тому числі у Доброгостів, закуплені аналізатор крові, аналізатор сечі та ШОЕ-аналізатор.

І вже доброю традицією стала практика виїзних медичних прийомів у наших селах, які здійснюють спеціалісти КНП «Трускавецька міська лікарня». Вузькопрофільні фахівці-лікарі, блискучі спеціалісти в галузі кардіології, хірургії, неврології приймали сьогодні, 20 червня, в мальовничому Доброгостові мешканців Доброгостова і Бистрого. Можна сказати, що був ажіотаж – на прийом прийшло доволі багато жителів.

До речі, мешканці Доброгостова можуть здати аналіз крові чи сечі не тільки під час таких виїздів, а постійно, адже закуплені аналізатори залишаються і функціонують безпосередньо в селі, а медсестри пройшли відповідне навчання та мають сертифікати. Це в рази пришвидшить діагностику захворювань, адже клінічний аналіз крові – це золотий стандарт лабораторної діагностики.

Під час спілкування мешканці села, пацієнти розповідали і про проблеми, висловлювали побажання. Люди хотіли б, щоб хоча б раз на місяць у селі приймав вузькопрофільний фахівець, особливо кардіолог, до якого вишикувалася величенька черга. Ще вони мають надію, що будуть здійснюватися виїзди, де можна буде пройти ультразвукову діагностику органів. Ну і, звісно, надіються, що цього року новенька амбулаторія Доброгостова відкриє свої двері. Бо наразі приймали доброгостівчан у пристосованих приміщеннях Доброгостівської дитячої музичної школи.

День Здоров`я в Доброгостові відвідали міський голова Трускавця Андрій Кульчинський та староста села Василь Ірод.

20 червня в Доброгостові з 9 до 12 години клінічний аналіз крові здало 32 особи, ШОЕ- 24, загальний аналіз сечі – 14 осіб, на цукор у крові – 32 особи. Консультацію травматолога (хірурга) отримало 27 осіб, невропатолога – 22, кардіолога – 37. ЕКГ серця зроблено 37 доброгостівцям та бистрянам.

Наступного тижня, а саме 27 червня, виїзд медичної бригади КНП «Трускавецька міська лікарня» планується здійснити у село Орів Трускавецької територіальної громади.

Детальніше – у відеосюжеті за цим посиланням.

Перейти до вмісту