2017 рік в Україні оголошено роком Патріарха Йосипа Сліпого. Про життя та служіння визначного українця говорять у найвіддаленіших куточках країни. В Трускавці вирішили увіковічнити ісповідника віри у скульптурі.

Кілька місяців відбувались громадські зустрічі-обговорення щодо місця встановлення пам’ятника, розроблявся макет архітектурного ансамблю та макет скульптури. 19 липня відбулась підсумкова зустріч з обговорення проекту, на якій були присутні: громадські активісти, журналісти, депутати міської та обласної рад, духовенство на меценати.

Архітектор Орест Скоп та скульптор Ярослав Скакун презентували остаточний варіант пам’ятника. Це буде постать Патріарха у весь ріст, навколо нього задумано спорудити місце для відпочинку. Встановити фігуру планують біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці, по вул.Дрогобицькій. Як пояснюють автори задуму, концепція архітектурної композиції полягає в тому, щоб продовжити дорогу  духовного спілкування від храму до пам’ятника.

«В Україні не багато пам’ятників Йосипу Сліпому. Це – бюсти та погруддя. Фігура в повний ріст, яка б могла передати всю велич цієї людини в Трускавці буде першою. Я радий, що її проектують такі відомі та талановиті фахівці, це ознака якісної роботи», – зауважив Михайло Цимбалюк, депутат облради.

Головним меценатом  спорудження скульптури виступив Лев Грицак, ідейним натхненником – отець Володимир Бондарчук: «Щороку у Трускавець приїжджають чимало відпочивальників з різних країн та куточків України. Вони шукають тут зцілення тілесного. Мені дуже хочеться, щоб наше місто стало тією колискою, яка б зцілювала і духовно. Я вірю, що Трускавець спасе Україну», – розповів отець.

Залишити відповідь

Перейти до вмісту