Отруєння грибами: перші ознаки і невідкладна медична допомога

372.jpg

Грибний сезон в нашій державі, ще не настав (період завершення літа – початок осені), однак згідно інформації Державної служби з надзвичайних ситуацій випадки харчового отруєння грибами зафіксовано в трьох західних областях України (в тому числі у Львівській). 

Харчове отруєння грибами, на жаль, випадок досить частий в наших краях. Любителів «тихого полювання» в нашій країні і правда досить багато. Але на кожного досвідченого грибника припадає як мінімум десяток «любителів», які не тільки не знають назв найвідоміших отруйних грибів, але навіть не мають поняття про те, як вони виглядають.

А між тим одна маленька бліда поганка може стати причиною смерті кількох людей. Отрута деяких грибів жевріє при висушуванні або варінні, а деякі з них мають настільки приємний смак, що їх практично неможливо відрізнити від їстівних грибів.

Як не стати жертвою харчового отруєння грибами? Перш за все, потрібно дізнатися, як виглядають неїстівні гриби, вивчити їх назви та при зборі обходити їх десятою дорогою. Але що робити, якщо все ж в вашу їжу все ж потрапив отруйний гриб?

Симптоми отруєння грибами.

Ознаки отруєння грибами можуть з’явитися вже через півтора-дві години після вживання їх в їжу. Основними симптомами отруєння є:

– Нудота;

– Блювота;

– Запаморочення;

– Підвищення температури тіла;

– Сильні болі в животі

– Діарея;

– Ослаблення пульсу.

Деякі неїстівні гриби містять галюциногенні речовини. У разі їх вживання в їжу може спостерігатися поява марення, слухові і візуальні галюцинації та інші психічні розлади.

Дія отрути різних неїстівних грибів проявляється у людини по-різному. Наприклад, токсини блідої поганки починають діяти тільки через дві доби після вживання гриба в їжу, а до того у людини не спостерігається жодних симптомів.

За два дні отрута встигає вразити печінку, нирки і серце необережного грибника, і до моменту появи ознак отруєння органи можуть бути вже смертельно заражені.

Отруєння грибами може викликати таке серйозне токсико-інфекційне захворювання як ботулізм. Хвороба характеризується гострим гастроінтестинальним синдромом (нудота, блювота, біль у животі, пронос) з наступними розладами зору, дихальної та нервової системи.

Перша допомога при отруєнні грибами.

При виявленні вищеописаних симптомів слід якомога швидше звернутися за допомогою до лікаря. До приїзду швидкої допомоги потерпілому рекомендується постільний режим і рясне пиття. Якщо ознаки виявилися майже відразу після вживання грибів в їжу, слід викликати у потерпілого блювоту з подальшим промиванням шлунка слабким розчином марганцівки. Після промивання шлунка можна випити активоване вугілля.

Після прибуття лікарів необхідно інформувати їх коли, скільки і яких грибів з’їв хворий. Подальше лікування повинно проводитися згідно призначенням фахівця.

Дотримуйтеся цих правил і ви зможете зберегти найдорожче – своє життя і здоров’я!

Залишити відповідь

Перейти до вмісту