Податкова інформує

У 2016 році фізичним особам-підприємцям  платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок буде нараховуватися контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) за ставками які затверджені рішенням міської ради від 30.01.2015р.№789 «Про встановлення місцевих податків та зборів на території м.Трускавця».У відповідності до Податкового кодексу України та статей:

266.3.2. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

266.3.3. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

На підставі вищенаведеного для усунення непорозумінь та неточностей при нарахуванні даного податку (особливо що стосується  нежитлової нерухомості ) платникам податку  необхідно звернутись до 01 липня 2016року для звірки (уточнення) даних які зазначені у документах що підтверджують право власності на такий об’єкт та даними які наявні у податковій інспекції отримані від органів  Державного реєстру речових прав на нерухоме майно,  для уникнення розбіжностей і правильності застосування відповідних ставок (розміру) податку відносно типу та функціонального призначення об’єктів нерухомості.

Відповідно до пункту 33 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України встановлено, що на 2015 рік ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, визначені пунктом 266.5.1 Податкового кодексу України, не можуть перевищувати 1 відсоток мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *