Понад 80% пожеж виникає в житлових будинках і квартирах громадян. Трускавчан закликають дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті

Найбільша кількість пожеж виникає у житловому секторі, найпоширенішими причинами, з яких виникають пожежі в житловому секторі в цей період, це порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електричних побутових приладів, необережність під час паління, особливо в нетверезому стані, дитячі пустощі з вогнем. Також причинами пожеж у приватних житлових будинках є порушення правил монтажу та експлуатації печей і димоходів. За статистикою, понад 80% пожеж виникає в житлових будинках і квартирах громадян. Нерідко відбуваються вони у той момент, коли самі мешканці знаходяться удома. Проте, через невмілі дії людей саме на початковій стадії пожежі, вогонь і постійно супроводжуючий його густий їдкий дим, швидко набирають силу і за лічені хвилини знищують накопичене роками майно, домашні речі, а люди в цих екстремальних умовах отримують отруєння чадним газом і опіки.

Саме тому елементарні правила пожежної безпеки в побуті важливо знати кожному громадянинові. Щоб запобігти виникненню пожеж через порушення правил експлуатації пічного опалення, потрібно пам’ятати:

не можна застосовувати для розпалювання печі горючі та легкозаймисті рідини;

забороняється залишати без нагляду розпалену піч, а тим паче, залишати її на малолітніх дітей;

не можна сушити над піччю одяг;

меблі чи інші речі повинні знаходились не менш, як за півметра від печі;

на підлозі перед топкою повинен бути встановлений металевий лист розмірами не менш, як 50 х 70 см;

димохід повинен бути оштукатуреним, періодично очищатись від сажі.

Будь-яка несправність в електромережі чи порушення правил її експлуатації може призвести до виникнення пожежі:

намагайтесь не перевантажувати електромережу, вмикаючи одночасно декілька електроприладів;

в жодному разі не використовуйте пошкодженні та саморобні електроприлади.

Не зловживайте алкоголем, уникайте паління в приміщенні, а тим більше на ліжку, ретельно гасіть недопалки та слідкуйте, щоб іскри від цигарки не потрапили на спалимі речі.

Трускавецький МВ

ГУ ДСНС України у Львівській області

Залишити відповідь

Перейти до вмісту