Хто не знає минулого – не має майбутнього. Краще один раз побачити, ніж сто раз почути. Керуючись цими двома принципами, з метою пізнання історії та краси рідного краю, вихованці гуртків пішохідного туризму і спортивного орієнтування Будинку учнівської творчості м. Трускавця спільно з батьками та керівником гуртків Олександром Бляхарським здійснили мандрівку до села Верин на Стрийщині.

Село Верин найперше відоме тим, що тут збереглася одна з двох відомих в Україні стоянок неандертальців. Це грот Прийма, котрий вважається найдавнішим людським поселенням в Галичині і найдавнішим поселенням-табором на території нашої держави. Вік археологічної пам’ятки – близько 46 тисяч років!

Ще у Верині росте одне з найстаріших дерев України та найстаріше дерево Львівщини – Веринський Віковий дуб. Дерево має обхват 8 метрів, висоту — 12 м. А його вік становить біля 1 000 років.

Інша відома пам`ятка – Хрест Свободи на честь скасування панщини в Австрії у 1848 році. Совєти нищили такі хрести, і збереглося їх дуже-дуже мало.

Крім того, в цьому мальовничому селі є пам`ятка архітектури XVIII століття – дзвіниця церкви святого Архистратига Михаїла, а в самій церкві на іконах можна побачити відомих людей України, серед яких митрополит Андрей Шептицький, президент Віктор Ющенко, співак Андрій Кузьменко (Кузьма Скрябін).

Перша письмова згадка про село Верин походить з 1469 р. Біля села розташовано ландшафтний заказник «Стариці Дністра».

Незважаючи на унікальні туристичні магніти, Верин не має такої популярності серед туристів як Урич, Бубнище чи сусіднє Стільсько. Виправити це і мала на меті мандрівка членів туристичного гуртка з Трускавця. Тим більше, що Верин має певний зв’язок і з нашим містом – саме на околицях цього села спіймали Василя Біласа та Дмитра Данилишина після їхнього нападу на пошту в Городку.

Мандрівка 21 жовтня була вдалою, адже маршрут цікавий, погода сприятлива, днина тепла і сонячна. Цією мандрівкою завершено цьогорічний літньо-осінній туристичний сезон гуртків пішохідного туризму і спортивного орієнтування Будинку учнівської творчості м. Трускавця. Але попереду ще нові маршрути та нові враження!

Фоторепортаж можна переглянути тут.

Перейти до вмісту