Правила поводження з піротехнічними засобами

Шановні громадяни та мешканці міста!

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, які так полюбляють і діти, і дорослі. А, як відомо, справжнє свято не обходиться без звукових та світлових ефектів у вигляді феєрверків, петард, салютів. Це й зрозуміло, бо так захоплююче спостерігати, коли небо над головами розквітаєрізними кольорами, перехоплюючи подих від краси. В такі хвилини мало думається про приховану небезпеку такого ефектного дійства, про те, що в дійсності  йдеться про предмети підвищеної вибухопожежності, а не про яскраві і цікаві і грашки. Наочний тому приклад – статистика, яка  з року в рік засвідчує збільшення кількості випадків пожеж, каліцтва і термічних опіків людей внаслідок необережного, неправильного чи невмілого користування піротехнічними виробами.

Щоб запобігти неприємним наслідкам від “спілкування” з піротехнікою, слід  дотримуватись правил пожежної безпеки. В Україні на даний час діють тимчасові правила обігу побутових піротехнічних виробів – зареєстровані в Міністерстві юстиції України 1 березня 2004 р. за N 263/886 – які містять вимоги безпеки під час перевезення,  реалізації, зберігання   та  застосування піротехнічних виробів.

У відповідності до Правил, реалізація піротехнічної продукції населенню повинна здійснюватись тільки через спеціалізовані підприємства торгівлі або спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів, приміщення яких обладнані згідно з вимогами охорони праці, пожежної безпеки та відповідають технічним, санітарно-гігієнічним, технологічним нормам і правилам. Реалізацію мають право здійснювати суб’єкти господарювання  за  наявності дозволу на початок роботи, виданого органами державного пожежного нагляду і Держнаглядохоронпраці та проходження працівниками спеціальної підготовки (у навчальних закладах МВС України) по роботі з піротехнічними виробами.  

Категорично заборонено продаж побутових піротехнічних виробів на ринках та в необладнаних місцях.

Продаж побутових піротехнічних виробів здійснюється за наявності інструкції із застосування (експлуатації), розташованій на пакуванні. В інструкції українською мовою мають бути вказані спосіб застосування виробу, попередження про небезпеку, відомості про виробника, ідентифікаційні ознаки виробу,  термін придатності, дату виготовлення. Побутові піротехнічні вироби іноземного  виробництва заборонено для реалізації населенню через торгівельну мережу без сертифікаційних випробовувань  на відповідність вимогам безпеки.

Придбану піротехніку не можна зберігати біля батарей опалення, газових і електричних плит,  не варто носити вогненебезпечні вироби у кишенях, не давати її дітям замість іграшок.

У відповідності до Правил забороняється:

– використовувати побутові піротехнічні вироби, які створюють ефекти на висоті або шумові ефекти, ближче 100 м від лікарень, церков,  шкіл і житлових будинків;

– кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, запускати  феєрверки з дахів домів та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно;

– використання побутових піротехнічних виробів особами, які перебувають в нетверезому стані.

У більшості випадків після запалювання піротехніки в дію, той хто запускає її, повинен за лічені секунди відбігти на безпечну відстань (10-15м.)

 

Трускавецький МВ ГУ ДСНС у Львівській області звертається до мешканців та гостей міста бути обережними при користуванні піротехнічними виробами.

Особливо звертаємось до батьків: подбайте про безпеку життя ваших дітей, не залишайте бенгальські  вогні, петарди та фейєрверки у доступних місцях, роз’яснюйте дітям всю небезпеку неправильного поводження з ними.

Пам’ятайте, запускати феєрверки, петарди, різні пакети, висаджувати у повітря хлопавки, підпалювати бенгальські вогні тощо діти мають у присутності дорослих і під їх наглядом.

     Нагадуємо, що винні за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних виробів несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.  

Залишити відповідь

Перейти до вмісту