Мобілізація в Україні: відстрочку від служби можуть отримати волонтери, але є умови

На сайті Верховної Ради зареєстрували законопроєкт № 10251, який пропонує дати відстрочку від призову волонтерам.

В Україні запропонували звільнити від військової служби військовозобов’язаних українців, які офіційно займаються волонтерською діяльністю. Адже важливо, щоб наше військо максимально ефективно протистояло ворогу, а значну роль в цьому відіграють волонтери. Звільнити їх від мобілізації можуть за ряду умов.

Так, відповідний законопроєкт № 10251 “Про внесення змін до статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” з метою сприяння волонтерській діяльності” з’явився на сайті Верховної Ради.

Волонтери вирішують багато питань, які з різних причин не може вирішувати влада/держава. Причому волонтерською діяльністю, як правило, займаються і ті громадяни, які за віком та формально за станом є військовозобов’язаними, але з різних причин реально не можуть служити у військових підрозділах та виконувати бойові та інші завдання. При цьому багато з них їздять у зону бойових дій, куди завозять допомогу і захисникам, і цивільним громадянам, які постраждали від військових дій.

За словами автора законопроєкту, його ініціатива вмотивована зверненнями волонтерів з проханням внести зміни до законодавства й дати їм відстрочку від мобілізації. Документ пропонує звільнити від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період громадян України призовного віку за дотримання таких умов:

– офіційне працевлаштування не менше ніж на 0,75 ставки;

– відсутність податкових заборгованостей (для підприємців);

– офіційна волонтерська діяльність.

Також має підтверджуватися заняття волонтерською діяльністю. Зокрема:

– даними в Реєстрі волонтерів;

– посвідченням волонтера затвердженого зразка;

– підтверджувальними документами про здійснення волонтерської діяльності в поточному або попередньому місяці.

Перейти до вмісту