«Сильні настільки, наскільки об’єднані» – під таким гаслом у Києві проходить ІІ Міжнародний Саміт міст та регіонів

У Києві в рамках діяльності Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України 8 та 9 травня проходив Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів. Понад 250 представників іноземних (зі США, Австрії, Німеччини, Італії, Бельгії, Франції, Данії, Польщі, Канади, Чехії, Латвії, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Молдови, а також представники Ради Європи та Європейського комітету регіонів) та українських місцевих громад беруть участь у заході. Трускавець представляє міський голова Андрій Кульчинський.

Як зазначають організатори, саміт об’єднав українські та іноземні місцеві громади задля спільного партнерства, взаємопідтримки, обміну досвідом з метою перемоги та відновлення України, встановлення і гарантування миру і безпеки.

Програма форуму дуже насичена. Впродовж двох днів учасники відвідали деокуповані території Київської та Чернігівської областей, щоб побачити не лише наслідки російської агресії, окупації та бойових дій, а й те, як відновлюються та живуть громади в умовах війни зокрема завдяки допомозі міжнародних партнерів.

В рамках саміту проходили чотири тематичні панелі:

  • Відновлення та розвиток громад і територій під час війни та у повоєнний період.
  • Європейська інтеграція України: досягнення, виклики та перспективи у регіональному вимірі.
  • Внутрішньо переміщені особи: гуманітарний виклик.
  • Реабілітація жертв війни: медичний, психологічний та соціальний аспекти.

Обговорення та очні зустрічі мають сприяти заохоченню держав, регіонів та міст ЄС долучитися до ініціативи Президента України встановити «патронат» над окремими українськими громадами і регіонами та допомогти їм у питаннях відновлення й розвитку.

Результатом заходу стане підписання нових угод у рамках міжнародного територіального співробітництва з громадами з Німеччини, Польщі, Словаччини, Молдови, а також ухвалення підсумкової Декларації Саміту. За останній рік в рамках першого Саміту міст і регіонів було укладено 200 нових угод про міжнародне територіальне партнерство, 37 громад України вперше започаткували такий напрям співпраці.

Нагадаємо, що Трускавецька громада вже багато років має налагоджені контакти з різними країнами Європи. Левова частина співпраць започаткована чинним міським головою Андрієм Кульчинським, який вклав багато зусиль у розвиток міжнародних зв’язків Трускавця задля залучення нових туристичних потоків, обміном досвіду, реалізації спільних культурних та індустріальних проєктів у співфінансуванні з європейськими фондами. Ця співпраця була формалізована підписанням угод про співпрацю з різних напрямків, зокрема соціальному, туристично-курортному, освітньому, а зараз маємо чимало напрацювань в гуманітарному. Тож маємо відзначити, що передумови для налагодження нових партнерств, які створюються і підтримуються сьогодні на рівні держави є надзвичайно важливим для розвитку та європейської інтеграції українського суспільства.

 

Перейти до вмісту