Що таке податкова знижка? Умови отримання.

Трускавецька ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що Податковим кодексом надано можливість платникам податку з доходів фізичних осіб повернути частину сплаченого податку у зв’язку із виникненням права на отримання податкової  знижки.

 Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання – документально підтверджена сума витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.

До податкової  знижки можна включити такі витрати:

– частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

– пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

– сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання;

– страхові платежі за договорами довгострокового страхування;

– суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

– суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;

– суми коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу;

– суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом;

– суми витрат у вигляді орендної плати (для внутрішньо переміщених осіб);

– суми витрат на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19;

– суми фактично понесених витрат на придбання акцій, емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті.

Для того, щоб скористатися податковою знижкою необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи. Разом з декларацією подаються відповідні підтверджуючі документи. Це, зокрема квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів,довідку про отримані у звітному році доходи у вигляді заробітної  плати, копію паспорта та копію картки платника податків таінші документи, які підтверджують право на отримання податкової  знижки.

Декларацію для отримання податкової знижки за 2022 рік можна подати  до 31грудня 2023 року.

Разом з тим є декілька умов – податкова знижка може бути надана виключно резиденту, загальна сума податкової знижки за звітний рік, не може перевищувати суми річного доходу у вигляді заробітної плати та якщо платник до кінця року не скористався правом на податкову знижку, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Право на податкову знижку визначено статтею 166 Податкового кодексу України.

Перейти до вмісту