Учитися ніколи не пізно

Новий навчальний рік у вищих навчальних закладах в багатьох країнах світу зазвичай стартує на початку жовтня. А 5 жовтня відзначається Міжнародний День працівників освіти. Тож не дивно, що саме на початку жовтня знову гостинно відкрив свої двері для студентів поважного віку трускавецький Університет Третього віку.

Інавгурація нового навчального року та перший дзвінок для студентів УТВ відбулися сьогодні, 3 жовтня, в приміщенні Трускавецького міського територіального центру соціального обслуговування.

Найперше привітала всіх зі святом директорка терцентру, Заслужена працівниця соціальної сфери України Олена Пилат. Свої вітання викладачам та студентам з нагоди початку нового навчального року в УТВ склали міський голова Андрій Кульчинський, секретар міської ради Наталія Пономаренко, начальниця управління праці та соціального захисту населення ТМР Віра Ільницька.

Перед присутніми також виступили директор Прикарпатського інституту ім. Михайла Грушевського ПрАТ  ВНЗ «Міжрегіональна академія управління персоналом», кандидат технічних наук, професор кафедри менеджменту організацій, економіки та підприємництва Юрій Шульжик, завідувачка кафедри суспільно-гуманітарних та фундаментальних дисциплін Прикарпатського інституту ім.М.Грушевського ПрАТ  ВНЗ «МАУП» Світлана Повторєва, начальниця відділу обслуговування громадян №1 (сервісний центр)  Головного Управління пенсійного фонду України у Львівській області Руслана Каніна, начальниця Трускавецького відділу Дрогобицької філії Львівського обласного центру зайнятості Маргарита Роман, директорка музею історії міста-курорту Галина Коваль, завідувачка відділення Трускавецької міської лікарні Леся Нич, керівник представництва у Львівській обл. Української федерації скандинавської ходьби Євген Мацейко, автор, керівник художньо-мистецького проєкту «Обіймись Україно зі Світом! Україна – Світ» Олександр Карпенко.

На заході були також присутні викладачі-волонтери: Микола Цимбал, Людмила Полянська, Володимир Саратовський, Ніна Назаренко, Любов Козлюк та інші.

Олена Пилат висловила сподівання, що кількість викладачів-волонтерів Університету Третього віку збільшиться, адже готові ділитися знаннями та досвідом краєзнавець Микола Іваник, спортсмен Сергій Бранець, вчитель, викладач МАУПу Андрій Тріщук, начальники ряду відділів та управлінь міськвиконкому.

В 2023-2024 навчальному році планується відкриття декількох нових факультетів, зокрема «Здоров’я та довголіття» (будуть лекції на теми «Секрети довголіття», «Значення води», «Раціональне харчування», «Гомеостаз та терморегуляція», «Значення мінеральної води Трускавця», «Оздоровчі фактори Передкарпаття» та ін.), «Основи філософських знань», де зокрема розповідатимуть і про релігії світу, факультет правознавства та культурно-мистецький факультет.

Цікавими обіцяють бути і практичні заняття на Університеті Третього віку Трускавця. Так, на практичних заняттях факультету «Здоров`я та довголіття» будуть вправи для збільшення рухливості суглобів, для нормалізації серцево-судинної системи, заняття  під музику для оздоровчої фізкультури та дихальної гімнастики, а також ходьба зі скандинавськими паличками.

УТВ планує цікаві зустрічі з творчими людьми: поетами, письменниками, художниками, перегляд кінороликів, фільмів, а також відвідини музеїв та виставок. А ще нового дихання набуде клуб «Спілкуємось разом».

Ну і залишаться традиційні факультети, котрі вже добре себе зарекомендували. Вчительки-волонтерки Ніна Назаренко та Любов Козлюк, котрі вчили студентів поважного віку англійської та української мов, поділилися своїми враженнями від занять, та не шкодували добрих теплих слів на адресу Олени Пилат та терцентру, де завжди бурлить життя, де цікаво, комфортно, де життя набуває нових барв та приносить задоволення.

Дзеленькає дзвіночок в руках Олени Пилат, закликаючи студентів та викладачів Університету Третього віку до праці. І звучить гімн студентства «Gaudeamus igitur iuvenes dum sumus», котрий є гімном самому життю. «Радуймося ж, поки ми молоді, бо після бурхливої юності та після непростої старості на нас чекає земля», – йдеться в цьому студентському гімні з часів Середньовіччя.

Навчання та вправи дозволяють тримати в тонусі і тіло, і дух, зберігати ясність розуму, добру пам`ять, мислення, бути корисним для суспільства, вміти давати собі раду попри солідний вік. Тож слухачі та викладачі Університету Третього віку міста Трускавця роблять добру справу і для себе, і для громади, бо не сумують з приводу поважного віку, а живуть так, що можуть дати фору багатьом молодим.

Зі святом, студенти та викладачі УТВ м. Трускавця! Нехай новий навчальний рік буде для вас успішним та повним приємних несподіванок!

Перейти до вмісту