Ставки єдиного податку та соціального внеску – роз’яснення на «гарячій лінії»

Які ставки єдиного податку та єдиного соціального внеску будуть діяти у 2017 році для платників єдиного податку?

У зв’язку із підвищення рівня прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати з 01.01.2017 року змiнено розмiр ставки єдиного податку та єдиного соцiального внеску. Так для платникiв:

першої групи:

єдиний соціальний внесок становить не менше – 352 грн. (0,5 розмiру мiнiмальної заробiтної плати);

єдиний податок – 160 грн. (10% прожиткового мiнiмум на 01.01.17 р. – 1600грн).

другої групи:

єдиний соціальний внесок не менше – 704 грн. (22% вiд мiнiмальної зарплати);

єдиний податок – 640 грн. (20% вiд мiнiмальної ЗП).

третьої групи: 

єдиний соціальний внесок не менше – 704 грн. (22% вiд мiнiмальної зарплати);
єдиний податок – 5% вiд доходу (або 3% для платника ПДВ).

Чи можна здійснити виправлення підприємцем на загальній системі оподаткування помилок в Книзі обліку доходів та витрат?

Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді.

Внесення виправлень до Книги підприємцем на загальній системі оподаткування, який веде облік доходів у паперовому вигляді, здійснюється шляхом закреслення помилкового запису та внесення нового, який засвідчується підписом.

У Книзі в електронному вигляді допускається виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або позитивне значення.

Книга зберігається у підприємця на загальній системі оподаткування протягом трьох років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються підприємцем на загальній системі оподаткування для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Нагадаємо, що Порядок ведення Книги фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування встановлений наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481.

Чи має право платник податків на податкову знижку на навчання при здобутті другої вищої освіти?

Здобуття другої вищої освіти є складовою вищої освіти, компенсацію вартості якої платник податку має право включити до податкової знижки з урахуванням обмежень, встановлених пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу.

Яка процедура та строки реєстрації платників єдиного податку?

У разі відсутності визначених Податковим кодексом підстав для відмови у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку контролюючий орган зобов’язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування зареєструвати таку особу платником єдиного податку, а у разі відмови у реєстрації платника єдиного податку – надати протягом двох робочих днів з дня подання платником заяви письмову вмотивовану відмову.

Залишити відповідь

Перейти до вмісту