Зберігаємо народні традиції: Андріївські вечорниці в СЗШ №3

22 грудня 2022 р. в актовому залі середньої школи № 3 м. Трускавця відбулись вечорниці, які підготували учні 10-Б класу (класний керівник Наум Світлана Степанівна), а також 10-А, 9-А та 11-Б класу.

Вечорниці – це не тільки відпочинок молоді, але й робота дівчат (вишивання, прядіння, шиття), які лагодили собі придане. Хлопці теж могли працювати, плетучи шлеї, рукавиці, але найчастіше просто залицялися до дівчат, розважали їх жартами й музикою. За дотриманням усіх звичаїв стежила господиня хати, де проводили вечорниці. Хлопці й дівчата вчились і культурі спілкування, поваги до старших і молодших, сміялися з п’яниць, нероб, нехлюй, а також шанували працьовитих та чесних.

Господиня Марія, її дочка Наталка, Андрій, пан Василь, Одарка та Карась, Семен і Семениха, Стецько та Уляна, Грицько й Катруся, циганка-ворожка, Микита, Назар, Степан та інші хлопці та дівчата стали справжніми акторами шкільного театру: так гарно співали, танцювали, увійшли в свої образи, що учні, учителі, батьки, гості їм підспівували й довго аплодували! Музики так “втинали”, що аж зіпріли.

Дівчата пригощали глядачів у залі пиріжками з маком, горішками, печивом. Хлопці й дівчата на сцені смакували варениками з картоплею та капустою, а потім ще й пампушками.

Кінець – ділу вінець, “Нова радість стала” колядував увесь зал – і актори, і глядачі.

Віншування й побажання на 2023 р. глядачі зустріли гучними та довготривалими оплесками.

Залишити відповідь

Перейти до вмісту