Трьом тисячам школярів Трускавецької громади роздали світловідбивальні браслети

Воєнний стан навчив нас усіх думати про власну безпеку. Виклики, пов’язані з вимкненням світла, зосередили увагу на захисті, найперше, дітей. Одним із таких проявів піклування про безпеку дітей у громаді є просвітницькі заходи, зокрема за участі поліціянтів: спілкування онлайн, інформаційні години, перегляд відео щодо правильного поводження на вулицях, коли темно. Поряд з цим, нещодавно, у міській раді було підтримано Рішення, ініціатором якого виступив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, щодо виділення коштів (108 тис. грн) на закупівлю 3600 світловідбивачів для учнів.

Сьогодні брендовані флікери роздали директорам для усіх навчальних закладів громади. Кілька десятків встигли роздати дітям. Почали з наймолодших, першачків. Міський голова разом із директором НВК «СЗШ №2 – гімназії» завітали в класи і розпитали у дітей чи відомо їм про такі предмети, як світловідбивачі. Діти зраділи візиту й радо спілкувались із гостями. Чимало першачків не лише знали про ці засоби безпеки, а й мали із собою власні сітловідбивальні стрічки. Дітям нагадали, – коли стає темно необхідно убезпечити себе на дорогах та вулицях. Важливо одягати більш яскравий одяг, мати на ньому світловідбивні елементи, щоб не потрапити під авто.

Крім того, Андрій Кульчинський поспілкувався з директорами шкіл про інші ситуації, що можуть впливати на безпеку учнів і вчителів під час навчання. Зокрема обговорили конфлікт між учнями та вчителем СЗШ №1, який мав місце кілька тижнів тому, але відео «гарячих» моментів у мережу й вільний доступ потрапило лише тепер. Як повідомив директор школи Володимир Щигель, зараз конфлікт вичерпаний. До вчителя були застосовані необхідні дисциплінарні заходи, він просив вибачення перед учнями та батьками, натомість батьки учня, який фігурує у цій справі, прийняли вибачення та подали відповідну розписку про відсутність претензій до вчителя та навчального закладу до правоохоронних органів. Втім справа матиме продовження, оскільки очікуються міністерські перевірки навчального закладу, але очевидно, що в даній ситуації мали місце як провокація з боку учнів, яка , до того ж відбувалась не вперше, так і невідповідна реакція вчителя. Такі випадки у Трускавецькій громаді практично не відбуваються, адже в школах дбають про безпеку, дотримання учасниками шкільного процесу взаємоповаги та дружніх відносин. У підсумку міський голова наголосив учасникам зустрічі на важливості профілактичних бесід і впливу на дисципліну дітей лише в межах повноважень вчителя та адміністрації школи.

Перейти до вмісту