Трускавець відвідав Надзвичайний і повноважний посол Азербайджану в Україні Сеймур Мардалієв

У Трускавці із робочим візитом побував Надзвичайний і повноважний посол Азербайджану в Україні Сеймур Мардалієв. Він зустрівся із міським головою Трускавця Андрієм Кульчинським, аби обговорити ряд важливих питань стосовно співпраці та взаємопідтримки в культурній, економічні, туристичній та гуманітарній сферах. Участь у зустрічі також взяли Радник Посольства Сабір Рзаєв, Перший секретар Посольства Наміг Ніфтуллаєв, радник міського голови Трускавця, депутат Руслан Пристай.

Візит Сеймура Мардалієва не був випадковим, адже наш курорт в Азербайджані знають і дуже люблять. Напередодні, відвідавши Східні регіони, знайомство з Західними областями України пан Посол розпочав саме з Трускавця. Насамперед Посол Сеймур Мардалієв підкреслив важливість культурного обміну та гуманітарного співробітництва між Трускавцем та Азербайджаном і подякував міському голові за всебічну підтримку важливого для азербайджанського народу культурного проєкту – конкурсу вокалістів пам’яті М. Магомаєва, який був започаткований і вперше проходив у Трускавці у 2018 році. А, також, наголосив на тому, що багаторічні дружні відносини особливо в туристичному напрямку повинні продовжуватись. На його думку, треба берегти доковідні та довоєнні напрацювання, коли відпочивальники з Азербайджану були у трійці лідерів серед іноземних туристів, що приїжджали в Трускавець. Цю думку підтримав Андрій Кульчинський, адже 30% усіх іноземців, які відвідують Трускавець – це азербайджанці. І, хоча з початком вторгнення рф на територію України, з 2022 року азербайджанці не так масово їдуть у наші санаторії все ж їхня цікавість Трускавцем не зникає. Просто з’явилось більше логістичних перепон. Турист з Азербайджану змушений долати кілька кордонів, аби потрапити до України, тож це головний привід відмовлятись від лікування в Трускавці. Над розв’язанням цього питання сторони погодились активно працювати. Також за сприяння посольства Азербайджану в Україні планується посилення співпраці Трускавця та його міста-побратима – Губи, курортного містечка неподалік Баку. Окремо обговорювалось питання поглиблення співпраці із посольством України в Азербайджані щодо промоції Трускавця як безпечного міста-курорту, що продовжує приймати відпочивальників.

На зустрічі прозвучало чимало слів підтримки українцям та Україні у час великої війни з окупантом. Посол Сеймур Мардалієв розповів про реальний вклад їхньої країни у розбудову соціальної інфраструктури Ірпеня та інших міст Київщини. За його словами вже відбудовано знищену росіянами школу. На черзі ще 4 об’єкти, які будуть реконструювати саме за кошти Азербайджану, зокрема культурний центр, медичний заклад, дитячо-юнацький центр тощо. Він наголосив на тому, що Уряд його країни буде всіляко допомагати українцям відновлювати свої міста та підтримувати громади, які будуть потребувати гуманітарної допомоги.

Загалом зустріч проходила в дружній і теплій атмосфері. Було очевидно, що поважні гості багато знають і цікавляться нашим містом. Мають бачення продовження наявних зв’язків та напрацювання нових. На завершення міський голова Трускавця Андрій Кульчинський запросив делегацію на короткий екскурс містом, а саме його центральною частиною та розповів про унікальність Нафтусі й інших лікувальних вод, можливості розвитку медичного туризму та великі перспективи Трускавця.

Перейти до вмісту