чадний газ

Від початку 2022 року на Львівщині від чадного газу вже загинуло більше людей ніж торік

Напередодні в Червоноградському районі в одному з приватних будинків виникла пожежа. Внаслідок нещасного випадку постраждали три людини, які отруїлись продуктами горіння. Найчастішими випадками під час виникнення пожеж є отруєння чадним газом. Загалом на Львівщині від початку року трапились 59 таких випадків, постраждали 141 людина, з яких 49 – діти. Загинуло ж 13 осіб, а це вищий показник, аніж за увесь 2021 рік.

Отож, на місце події одразу ж виїхали рятувальники. У той момент дах будівлі уже був охоплений вогнем. Завдяки злагодженим та професійним діям рятувальників займання ліквідували.

Власник будинку та його дружина були шпиталізовані у середньому ступені важкості у Сокальську міську лікарню. Їхній 21-річний онук від медичної допомоги відмовився.

Нагадуємо, що чадний газ неможливо відчути або побачити, оскільки він не має ні смаку, ні запаху, ні кольору. На його присутність можуть вказувати кіптява, задимленість, жовтий колір полум’я.

У переліку симптомів отруєння: запаморочення, головний біль, пришвидшене серцебиття, почервоніння обличчя, загальна слабкість, нудота, іноді блювота. В окремих випадках – смерть.

Щоб уникнути отруєння чадним газом забороняється:

• знаходитися тривалий час у приміщенні, де працює газова колонка або котел;

• опалювати квартиру за допомогою газової плити або духовки;

• готувати їжу при одночасній роботі всіх 4 – 5 включених конфорок газової плити;

• обігрівати приміщення за допомогою печі, в якій є щілини;

• закривати заслінку печі, поки триває процес горіння;

• залишати розтоплену піч без контролю (на ніч);

• тривалий час знаходитися в гаражі, якщо включено двигун автомобіля та зачинено всі вікна і двері;

• виконувати самостійно будь-які роботи з газовими та вентиляційними системами і пристроями.

Натомість необхідно:

1. не рідше разу на 3 місяці перевіряти справність вентиляції в кухні та ванній кімнаті (наприклад, за допомогою листочка паперу або полум’я свічки);

2. не рідше разу на рік запрошувати представника компанії-постачальника газу для контролю стану газової колонки, котла та плити;

3. вимагати від балансоутримувача будинку проводити профілактичні огляди димоходів не рідше одного разу на рік (для димоходів опалювальних печей, газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно. Для обладнання, яке працює постійно – два рази на рік);

4. регулярно провітрювати квартиру.

Щоб вберегти себе та своїх рідних від отруєння чадним газом можна встановити в помешканні побутовий датчик-сигналізатор чадного газу.

При отруєнні чадним газом необхідно вивести отруєну людину з приміщення на свіже повітря, викликати швидку. При відсутності дихання провести штучне дихання, а при відсутності ритмічної серцевої діяльності – непрямий масаж серця.

Залишити відповідь

Перейти до вмісту