27-28 травня у Трускавці пройшов ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс сучасної української пісні «Трускавецька фієста – Санаторій «Карпати»-2017». Фестиваль ввійшов у п’ятірку наймасовіших фестивалів України. Про це під час закриття фестивалю повідомила завідувач редакції культурологічних передач Українського радіо, Заслужена артистка України Лариса Недін.

В цьому факті немає нічого дивного. Ще минулого року, коли генеральний директор Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» Лев Грицак виступив з ініціативою запровадження нового фестивалю, який би популяризував сучасну українську пісню, на Фієсту завітала рекордна для Трускавця кількість учасників та глядачів. В цьому ж році масовість учасників та відвідувачів фестивалю перевершила найсміливіші очікування організаторів.

Як повідомив на брифінгу голова журі фестивалю, Заслужений діяч естрадного мистецтва України Віктор Герасимов, на Фієсту прибуло близько 800 учасників (у тому числі хореографічні колективи) з усіх куточків України. Оцінювали учасників фестивалю народні артисти України Микола Свидюк, Віктор Павлік, Олександр Василенко, Заслужений артист України Олег Шак, учасниця телепроекту «Голос країни» Тетяна Доканіна, Заслужений працівник культури України Олег Гафткович, Заслужені діячі естрадного мистецтва України Леонід Попернацький, Катерина Станжицька, Тарас Шіт,  Зоряна Конопельська, Заслужений діяч мистецтв України, поет-пісняр Йосип Фиштик та інші знаменитості.

Неперевершеними були два Гала-концерти «Трускавецької Фієсти». Перший з них пройшов в день відкриття фестивалю на центральній сцені курорту, а другий, заключний – в ландшафтному парку «Підгір`я» біля ГКК «Карпати». Учасників та гостей особисто привітав міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, під патронатом якого проходило це свято української пісні.

Практично всі пісні були українською мовою, виняток становила хіба що пісня Джамали «1944», з якою вона перемогла на Євробаченні-2016. Заспівав її юний виконавець з міста Дрогобича.

Не кожного дня побачиш на власні очі і послухаєш безкоштовно знаних Віктора Павліка, Миколу Свидюка, Олега Шака, Олександра Василенка, Тетяну Доканіну, Катерину Станжицьку та інших зірок української естради. Весь народ підспівував, коли звучали «Шикидим», «Доню моя, доню», «Зелен клен», «Я піду в далекі гори» та інші культові пісні.

Окрім відомих українських хітів зі сцени лунали і нові твори, які можуть стати хітами в майбутньому. Такою, зокрема, є пісня «Заграва», котру виконала Зоряна Галас з Тернопільщини.

Нагородження переможців проходило на свіжому повітрі, в прекрасному ландшафтному парку «Підгір`я». Гран-прі здобули представники Західної України, проте багато грамот та дипломів помандрувало на Північ та Південь, Схід і Центр нашої держави. Ображеним не залишився ніхто.

ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс сучасної української пісні «Трускавецька фієста – Санаторій «Карпати»-2017» став не лише святом пісні, а й святом хорошого настрою. Велике зацікавлення та ажіотаж викликала виставка автомобілів та мотоциклів у стилі ретро. Біля залізних коней та всередині них мали можливість сфотографуватися всі бажаючі, причому абсолютно безкоштовно. Треба було бачити радість дітей! Та не тільки діти тішилися, загорялися очі навіть у тих, хто в повсякденному житті далекий від техніки. Виставка ретро-авто-мототехніки проходила 27 травня на центральній площі Трускавця, а 28 травня біля ГКК «Карпати».

Іншою атракцією фестивалю став Куліш-фест. Куліш – це давня українська страва з пшоняної крупи, заправлена цибулькою та салом. Готували та безкоштовно роздавали куліш на Фієсті воїни АТО, вони ж забезпечили і охорону порядку на святі. Охочих скуштувати куліш було так багато, що всім бажаючим його не вистачило. Але це не засмутило гостей, бо поряд можна було придбати інші смаколики.

У програмі фестивалю знайшлося місце для різноманітних майстер-класів – виготовлення ляльки-мотанки, кольорових декоративних свічок, прикрас тощо. Діти брали участь у заході «Намалюй малюнок для воїна». Кожен бажаючий міг внести свою пожертву для воїнів АТО, вкинувши символічну лепту у скриньку. Як зазначив АТОвець та головний кухар на Куліш-фесті Леонід Федевич, опломбовані скриньки із зібраними коштами передано в Клініку стоматології Тараса Лужецького у Трускавці (волонтерська організація, котра займається допомогою українським військовим на Сході України).

Тисячі фото та відео в соціальних мережах на фоні центральної площі Трускавця та ландшафтного парку «Підгір`я» ГКК «Карпати» є додатковою промоцією, рекламою нашого курорту. З відпочивальниками залюбки фотографувалися народні та заслужені артисти України.

 Генеральний директор ГКК «Карпати» Лев Грицак задоволений тим, як пройшла Фієста.

– Я радий, що це свято вийшло таким, як ми його задумували в минулому році. Другий рік поспіль Трускавець показує всій Україні, що нашу рідну пісню потрібно підтримувати, популяризувати, пишатися нею. Ми відкриваємо нові таланти і даємо їм віру у власні сили та в майбутній успіх. Завдяки Фієсті щораз більше людей мають можливість побачити, наскільки красивим та безпечним є курорт Трускавець і що сюди варто їхати, щоб оздоровитися, гарно відпочити та провести час. Дякую усім, хто був з нами протягом цих двох днів та щиро вітаю усіх лауреатів та переможців конкурсу-фестивалю. До зустрічі на «Трускавецькій Фієсті – Санаторій «Карпати» в 2018 році, – каже Лев Грицак.

Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Трускавецька фієста – Санаторій «Карпати»-2017» проходив за інформаційної підтримки Українського радіо, 5 каналу, телеканалу «Тоніс» та місцевих засобів масової інформації з Трускавця та Дрогобича.

Залишити відповідь

Перейти до вмісту