Пільги зі сплати земельного податку на території Трускавецької ТГ повинні бути пропорційними і справедливими

Сьогодні, в рамках постійної депутатської комісії з питань бюджету під головуванням Анатолія Стародуба (ПП «Європейська Солідарність»), депутати обговорили питання зміни розміру пільги щодо сплати земельного податку на території Трускавецької міської територіальної громади, відповідно до запиту депутата Михайла Галика (ПП «Європейська Солідарність» с. Уличне). З цього приводу доповідав Микола Федоричак, начальник фінансового управління. Він зазначив, що фінуправління спільно з відділом землекористування та фахівцями Податкової переглянули ставки земельного податку під житловим будівництвом для окреслення загальної порівняльної картини. Відтак плата за такі земельні ділянки відрізняється, оскільки залежить від нормативно-грошової оцінки землі. У Трускавці нормативно-грошова оцінка становить 1042 грн за кв. м, однак є високий відсоток пільги по сплаті земельного податку, Уличне – 123 грн, Доброгостів – 122 грн, Станиля 84 грн, Орів – 76, Модричі – 176 грн. .

Аби швидко зробити податок більш справедливим і пропорційним у фінуправлінні пропонують встановити мешканцям сіл вищий відсоток пільги (Уличне і Доброгостів (Бистрий) до 10 %, Модричі – 30%). Відповідно, в Уличному річна плата становитиме 445 грн за 1000 кв. м (раніше 618 грн), Доброгостові 513 грн, напротивагу попереднім, 614 грн, у Модричах з 880 грн стане 599 грн. Орів, Зимівки – не зміниться 378 грн, Станиля 447, теж без змін.

Пільга щодо сплати земельного податку поширюється на одну земельну ділянку зайняту житловим фондом. Вона буде діяти до встановлення нової нормативно-грошової оцінки та до затвердження нової ставки по сплаті за землю. Рішення набуває чинності у день прийняття і почне застосовуватись з 1 січня 2024 року, згідно з процедурою. Анатолій Стародуб запропонував депутатам внести свої пропозиції до проєкту Рішення. Михайло Галик запропонував не 10, а 20% пільги для Уличного і Доброгостова, а Галина Клепач (ПП «Голос») настояла на тому, щоб і в Орові та Зимівках зробили пільгу 20%. У зв’язку з цим, логічно, що пільга для Модрич має пропорційно зрости. Що стосується Трускавця, то тут згаданий податок становитиме близько 729 грн. Перед сесією депутати ще раз зберуться із цього питання, аби обговорити вже допрацьовану версію Рішення. Слід зазначити, що даний податок не є основоположним для бюджету громади, враховуючи й те, що багато мешканців звільнені від сплати, наприклад, пенсіонери, інваліди, багатодітні родини, ветерани, ліквідатори ЧАЕС тощо. Однак, як зазначив Микола Федоричак, сплату цього податку не слід скасовувати, адже це стимул для влади й громади працювати спільно. Очевидно, що отримавши кошти від податків міська рада матиме більше ресурсів для вкладень у сільську інфраструктуру, школи, медзаклади, народні доми.

Крім цього питання, депутати підтримали внесення змін та доповнень до цільової Програми з підтримки фізкультурно-спортивного клубу «Спортивний комплекс “Карпати” на 2022-2024 роки» та до «Місцевої програми розвитку та фінансової підтримки КНП «Трускавецька міська лікарня» ТМР на 2023 рік. Не було заперечень і до Програми забезпечення виконання зобов’язань Доброгостівської сільської ради.

Перейти до вмісту