У 2018 році за рахунок державних коштів оздоровиться 38 трускавчан пільгових категорій

  У 2018 році за кошти державного бюджету планується оздоровити 38 трускавчан пільгових категорій, серед яких: 22 ветерани війни ( в т.ч.13 учасників АТО), 13осіб з інвалідністю, троє громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської  катастрофи, віднесених до І категорії.

  На сьогоднішній день вже оздоровилось 25 осіб, 2 перебувають на санаторно-курортному лікуванні та ще 11осіб оздоровляться протягомвересня-жовтня 2018 року.

   Нагадуємо! Оздоровлення інвалідів та ветеранів війни здійснюється відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхсоціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань» та «Про основи соціальної захищенності інвалідів в Україні» та визначається Порядком забезпечення санаторно – курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року №187.

    Оздоровлення громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської  катастрофи, віднесених до І категорії визначається Порядком надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочінку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсаціїг ромадянам, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи затвердженим  постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року №854.

   Оздоровлення учасників антитерористичної операції, визначаєтьс япостановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року №200.

На санаторно-курортне лікування за рахунок державних коштів мають право такі категорії:

– інваліди війни (забезпечуються путівками строком на 18-21 день 1 раз на рік);

– учасники бойових дій (забезпечуються путівками строком на 18-21 день 1 раз на рік);

– учасники війни (забезпечуються путівками строком на 18-21 день 1 раз на 2 роки);

– члени сім’ї загиблого ветерана війни (забезпечуютьс япутівками строком на 21 день 1 раз на 2роки);

– громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1 (забезпечуються путівками строком 18 днів 1 раз на рік).

– інваліди з дитинства та загального захворювання (забезпечуються путівками строком на 18 днів в порядку черговості в міру надходження путівок).

   Інваліди із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворювання хребта та спинного мозку) забезпечуються путівками:

– І і ІІ групи – до санаторіїв (відділень) спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості в міру надходження путівок.

– ІІІ групи – до санаторіїв неврологічного профілю строком на 18-21 день (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості в міру надходження путівок.

    Для забезпечення санаторно – курортнимлікуванням

Особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасовоокупованої території чирайонів проведення антитерористичної операції, за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасовоокупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

    Для одержання путівки

Пільговики подають такі документи:

– заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики України (заповнюється в рай(міськ) управлінні соціального захисту населення);

– довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

– копію посвідчення пільговика;

– копію паспорту, ідентифікаційного коду;

– копію довідки, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах їх проведення (тільки для учасників АТО).

    Під час подання копій документів, особи пред’являють оригінали зазначених документів.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 року № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів Українивід 22.02.2006 №187 та від 31.03.2015 №200”, затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками.

    Згідно даної Постанови інваліди загального захворювання та інваліди з дитинства, у тому числі інваліди з наслідками травм і захворювань хребта та спинного мозку, учасники антитерористичної операціїмають право самостійно вибирати санаторно-курортний заклад.

   У 2018 році забезпечення путівками осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції здійснюється в межах виділених бюджетних коштів пропорційно кількості осіб, узятих на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, на підставі трьохсторонніх догорів, укладених між органами соціального захисту населення з особами та санаторно-курортними закладами.

    Відповідно до змін, затверджених цією постановою Кабінету Міністрів Українивід 01.03.2017 року № 110, особи з інвалідністю повинні після закінчення строку дії медичної довідки, але не рідше ніж один раз на три роки, подавати нову медичну довідку. У разі неподання такої довідки особа, яка понад три роки перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою, знімається з обліку.

   Громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1,відповідно до Порядкунадання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016р № 854, мають право вибору санаторно-курортного закладу та оздоровлюються на підставі укладених трьохсторонніх угод між управлінням соціального захисту населення, постраждалою особою та санаторно-курортним закладом, в межах виділених бюджетних коштів.

   Примітка. Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України  від 31 березня 2015 р. № 200 не поширюється на осіб, які мають право на забезпечення санаторно-курортними путівками відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 р. № 446 та отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *