У Львівській обласній державній адміністрації закликають пришвидшувати процес об’єднання громад


В рамках децентралізації в країні відбуваються значні зміни. Гостро стоїть питання об’єднання громад. Та разом з тим вже багато територій в державі створили Об’єднані Територіальні Громади, які є спроможними та можуть самостійно розвиватись.

На новостворені територіальні об’єднання, окрім близьких виборів, очікують і фінансові надходження. Відтак з державного бюджету передбачені кошти на облаштування необхідної інфраструктури об’єднаних територій. За останні місяці ряд громад отримали додатковий фінансовий ресурс від держави. До прикладу, Бісковицька громада (Самбірський район) отримала – 15,5 млн. грн.., Гніздичівська (Жидачівський район) – 17 млн.грн., Новокалинівська (Самбірський район) – майже 19 млн.грн., Тростянецька (Миколаївський район) – 20 млн.грн.


У ЛОДА наголошують – Львівщина у цьому напрямку дещо відстає. У зв’язку з цим у травні- червні проводитимуть зустрічі в районах де обговорять моделі об’єднання майбутніх громад. Цим власне будуть займатись профільні заступники Обласної адміністрації. Необхідно знайти способи «безболісного» об’єднання разом з головами міст, сіл та районів. Якщо не вдасться досягнути порозуміння офіційний Київ прийме рішення і розподіл відбудеться без участі мешканців.

Слід зазначити, що попередню згоду об’єднатись з Трускавцем виявили мешканці с. Орів та Зимівок. Тривають перемовини з селами Доброгостів, Уличне, Станиля та Модричі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *