14 липня в с. Уличне відбулася зустріч керівництва Трускавецької громади з фермерами двох найбільших сіл – Уличного та Доброгостова. Міську владу представляли очільник громади Андрій Кульчинський, його заступники Мирон Флюнт і Святослав Стефанків, староста с. Уличне Мар`яна Мазурик, спеціаліст з питань розвитку аграрного сектору економіки та розвитку сільських територій громади Олег Блажівський.

Прогнозовано розмова розпочалася з теми дороги, а вірніше браку її ремонту. Попри обіцянки обласної влади та попри виграні тендери ключова артерія, котра сполучає села Доброгостів та Уличне зі світом, ніяк не дочекається ремонту. Вулиця Мекелити в Стебнику, через яку доводиться їздити жителям сіл, щоб потрапити до Трускавця, теж в незадовільному стані. Як пояснив міський голова, на тендери подаються і їх виграють організації, котрі не поспішають виконувати взяті на себе зобов’язання. І це стосується не лише сільських доріг, а й міських, як згадувана вище вул. Мекелити в Стебнику чи вул. Грушевського у Трускавці.

Щодо болючих проблем, які гальмують розвиток сільського господарства, фермери називали заліснення паїв (розліснення 1 га обходиться орієнтовно в 25 тис. грн.), низькі ціни на агропродукцію, бюрократичні перепони в оформленні документації на штучні водойми, висока вартість послуг організацій, котрі працюють з технічною документацією, недієвість урядових (державних) грантових програм, прописані умови яких не дозволяють дрібним фермерам брати в них участь.

Розмова, котра тривала понад годину, була досить предметною. Міський голова цікавився які конкретні проблеми в того чи іншого фермера і як може допомогти у їх вирішенні орган місцевого самоврядування. Власник теплиць хотів би допомоги в облаштуванні під’їзної дороги до планованого агрохабу, власник свиноферми – зміни статусу земельної ділянки, родинна фазенда, котра займається вирощуванням великої рогатої худоби – орендувати додаткові землі для пасовища. Додаткові землі для створення ферми ВРХ м`ясної породи хоче і фермер з Доброгостова.

Серед результатів зустрічі – домовленість про розробку Програми розліснення с/г угідь на території Трускавецької громади та про тіснішу комунікацію зі спеціалістами міськвиконкому задля оперативнішого вирішення питань фермерів. Також було наголошено на потребі раціонального використання земель.

Після зустрічі в Народному домі Уличного представники міської влади Трускавця оглянули тепличне господарство уличненського фермера Ігоря Гриньківа, котрий бере активну участь в грантових програмах і закликає робити це всіх фермерів Трускавеччини.

Нагадаємо, що загальна кількість сільського населення в Трускавецькій громаді – понад 11 тис. жителів. Загальна площа угідь – 7617,88 га. (рілля, пасовища, сади, сіножаті). В розрізі сіл: Модричі – 818,59 га; Станиля – 381,73 га; Доброгостів, Бистрий – 1317,35 га; Уличне – 2546,3га; Орів, Зимівки – 2553,91 га. Землі лісового фонду – 10300 га. Землі водного фонду – 200 га.

Аграрний сектор Трускавецької міської територіальної громади представлений переважно особистими селянськими господарствами (ОСГ), які займаються вирощуванням зернових (ячмінь, пшениця, гречка), бобових та олійних культур (соя, соняшник), ягідників, бджолярством. Господарська діяльність здебільшого здійснюється на землях, наданих у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва або особистого селянського господарства.

В Уличному та Доброгостові є такі фермерські господарства: СФГ «Сімейна фазенда», ФГ «Марія», агрокомплекс «Карпати», ТзОВ «Агрономцентр», ТзОВ «Ватра», а також ФОПи.

Перейти до вмісту