У травні-червні в курортному Трускавці проходить традиційний Фестиваль юних піаністів імені Романа Савицького. Його організаторами є Трускавецька школа мистецтв імені Романа Савицького та відділ культури Трускавецької міської ради.

Фестиваль Савицького є потужним мистецьким дійством, котрий періодично виявляє юні таланти та дає їм путівку у величний світ культури. Він проходить за підтримки Трускавецької міської ради, департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА та Всеукраїнської асоціації закладів мистецької освіти.

Як розповів директор ТШМ Ігор Нич, організатори сподіваються залучити на проведення фестивалю Савицького грантові кошти в розмірі 45 тис. грн. від Міжнародного фонду ООН з питань мігрантів (Програма творчих ініціатив громадянського суспільства, повʼязаних з музикою – МОМ ООН міграція). Нагадаємо, що в Трускавецькій школі мистецтв імені Р. Савицького навчаються також діти з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Фестиваль імені Савицького проходить в Трускавці з 2001 року, і відбувається раз на два роки. Ювілейний Х Фестиваль відбувся в 2019 році. Внаслідок пандемії коронавірусу та початку повномасштабної війни фестиваль в 2021-2022 рр. не проводився.

Фестиваль юних піаністів ім. Р. Савицького проходить в два тури. Перший (відбірковий) тур вже розпочався, і триватиме з 10 по 20 травня. Під час прослуховувань, які проходять дистанційно в онлайн режимі, Почесна Колегія визначається з тими учасниками, котрі пройдуть в другий тур, запланований на 2-4 червня. Другий тур проходитиме очно

Протягом всього часу існування фестивалю Почесну Колегію очолює Наталія Кашкадамова – піаністка, професорка  Львівської державної музичної академії імені Миколи Лисенка, кандидат мистецтвознавчих наук, членкиня музикознавчої комісії Наукового Товариства імені Т.Шевченка від часу відновлення його діяльності у 1990 р., членкиня правління Асоціації піаністів-педагогів України (ЕРТА) у 1992-1995 рр. та Спілки композиторів України від 1999 року, членкиня-засновниця Моцартівського товариства у Львові, авторка багатьох статей про фортепіанне мистецтво та Львівську фортепіанну школу.

Також до складу Почесної Колегії-2023 ввійшли:

– Олів’є  Мулен  – французький піаніст, президент Міжнародного конкурсу піаністів у м. Епіналі (Франція), лауреат премії Jeunesses Musicales de France  Міжнародної академії Моріса Равеля та інших престижних нагород, котрий виступав у престижних концертних залах Франції та світу,

– Наталія Мартинова-Гуцул – українська піаністка, доцентка кафедри спеціального фортепіано та провідна концертмейстер ЛНМА ім. М Лисенка, викладачка фортепіано Львівського державного музичного ліцею ім. С. Крушельницької, кандидатка мистецтвознавства та докторка філософії, лауреатка та дипломантка близько 50 міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів,

– Катерина   Єргієва  –  українська піаністка, доцентка кафедри спеціального фортепіано ОНМА ім. А.В. Нежданової, кандидатка мистецтвознавства, лауреатка багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів (в 2014 р. отримала Гран-прі на 10 Міжнародному конкурсі піаністів “Lia Tortora”  в м. П’єве, Італія).

– Оксана Терлецька-Фиштик – українська піаністка, викладачка-методистка відділу  спеціального фортепіано, завідувачка з навчально-виробничої роботи, керівниця школи педагогічної практики Дрогобицького музичного фахового  коледжу  ДМФК ім.Василя Барвінського,  заслужена діячка естрадного мистецтва України.

Детальніше про кожного з членів Почесної Колегії Фестивалю юних піаністів імені Романа Савицького можна довідатися на Фейсбук-сторінці Фестивалю (дивись тут: https://www.facebook.com/profile.php?id=100010621445374).

Концерти переможців фестивалю заплановані на 2-3 червня у залі школи мистецтв та на відкритих майданчиках міста.  

Перейти до вмісту