У Трускавецькій громаді проведено вакцинацію диких тварин

В селах Трускавецької громади проведено вакцинацію диких тварин від сказу.

Як розповів 18 вересня на щотижневій апаратній нараді в Трускавецькій міській раді начальник відділу у справах сім`ї, молоді та спорту Роман Коваль (учасник процесу вакцинації диких тварин, член робочої групи від ОМС), вакцину було розміщено в селах Орів, Уличне, Доброгостів та Модричі. Використано 210 приманок (доз) з вакциною «Орсівак», охоплена вся Трускавецька МТГ, працювало дві групи з числа єгерської та ветеринарної служб

Нагадаємо, що рішення проводити масштабну вакцинацію диких тварин прийняли 12 вересня на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії в Дрогобицькій РВА. Цьому передували випадки виявлення сказу диких тварин (лисиці, борсуки та інші) та напади скажених звірів на домашніх тварин (собак та котів) в селах Дрогобицького району, у тому числі в селах Трускавецької МТГ. Всього на території Дрогобиччини зафіксовано майже півтора десятка таких випадків з початку 2023 року.

До складу робочих груп з поширення вакцинальних приманок ввійшли ветеринарні лікарі, спеціалісти органу місцевого самоврядування, фахівці лісомисливських господарств і користувачі мисливських угідь.

Наземний метод вакцинації тварин на Дрогобиччині використовують вперше. На 1 кілометр квадратний розраховано 25 приманок, які мають вигляд брикетів розміром 3×5 зі специфічним запахом. Там, де зафіксовані спалахи сказу, розкладали більшу кількість вакцини. Під час поїдання тварина прокушує капсулу й таким чином отримує щеплення.

Просимо мешканців громади не брати приманки руками, не руйнувати їх та не переносити в інші місця.

Перейти до вмісту