У Трускавецькій лікарні нове придбання – Гольмієвий лазер

КНП «Трускавецька міська лікарня» може радіти новому сучасному придбанню. Відтепер у медичному закладі громади є Гольмієвий лазер.

«Це сучасний, потужний медичний інструмент – Гольмієвий лазер Quanta System 60W, який використовується для літотрипсії (дроблення) каменів в нирках та сечоводах, має високу ефективність та точність, що забезпечує надійність лікування та зменшує тривалість перебування в стаціонарі. Лазерна енергія Гольмієвого лазера дозволяє швидко зруйнувати камені в сечовивідних шляхах без пошкодження навколишніх тканин, тому є «золотим стандартом» лікування сечокам`яної хвороби. Трускавецька лікарня, отримавши таке обладнання, зможе залучити більшу кількість пацієнтів та забезпечити європейський рівень лікування», – каже лікар-уролог КНП «Трускавецька міська лікарня» Василь Іроденко.

Обійшлося придбання в 4 млн. 087 тис. 400 грн. з ПДВ. З цієї суми 3 млн – залучені кошти Мінсоцеконому, за що щира подяка Народному депутату України від Дрогобиччини Орестові Саламасі (фракція «Слуга народу»).

Державні кошти в розмірі 3 млн грн. залучені для потреб Трускавецької лікарні (на придбання Гольмієвого лазера) в рамках субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів соціально-економічного розвитку. Один мільйон гривень в якості співфінансування виділено з місцевого бюджету.

Гольмієвий лазер – це літохірургічна установка на базі лазера з довжиною хвилі 2100 нм. Ця довжина хвилі сильно поглинається водою і біологічною тканиною, що забезпечує відмінні характеристики розрізу, абляції та гемостазу. Використовується в урології, хірургії та інших медичних галузях для здійснення малоінвазивних операцій, зокрема для літотрипсії (дроблення каменів) та енуклеації простати. Весь спектр застосування пристрою: урологія, абляція, коагуляція, пухлини сечового міхура, пухлини сечоводу, розріз стриктур, літотрипсія, енуклеація.

Наявність Гольмієвого лазеру в КНП «Трускавецька міська лікарня» гарантує надійність операцій і високий рівень безпеки оперованого. Це є черговим доказом того, що життя та здоров`я людей – у пріоритеті влади Трускавця в цілому і міського голови Андрія Кульчинського зокрема. Інвестиції в лікарню та в нові технології – це інвестиції у здоров`я та в майбутнє нашої громади.

Перейти до вмісту