З початку нового навчального року у всіх школах Трускавецької громади навчання учнів відбуватиметься в одну зміну та очно. Для цього виконуються вимоги Президента України, Кабміну та керівництва Львівської ОВА щодо укриттів. Кошти на завершення ремонтів та облаштування підвальних приміщень виділено 20 липня на 51 позачерговій сесії Трускавецької міської ради при коригуванні бюджету. Найскладнішою була ситуація в СЗШ №1 та НВК «СЗШ №2-гімназія», тож її вирішили таким чином: частина учнів з першої школи матиме змогу під час повітряних тривог ховатися в цокольному приміщенні центральної бібліотеки, а частина учнів з найбільшої по кількості учнів другої школи – в підвальних приміщеннях ДЮСК «Спортовець».

На початку сесії згідно з письмовим запитом депутатки Іванни Кенц-Березюк та усним запитом депутата Андрія Остапчука піднято питання виділення землі для спорудження пам’ятника загиблим в російсько-українській війні. Це питання обговорять на профільній комісії. Про деталі спорудження такого пам’ятника можна буде говорити відразу ж після завершення війни.

Щоб швидше можна було ідентифікувати останки загиблих воїнів, у Львові будується генетична лабораторія. Наша громада долучається до цього процесу – на сесії виділено на цю потребу 200 тис. грн.

Для забезпечення потреб поліцейського офіцера громади, котрий обслуговуватиме села Доброгостів, Уличне, Орів та Зимівки, закуплять автомобіль вартістю 961 тис. грн. Але машина залишиться у власності громади, її поліції надаватимуть у користування. Заступник начальника Трускавецького відділення поліції Любомир Цісельський дав чіткі відповіді на запитання депутатів чому ж ця машина так необхідна. В наш час мобільність – надважлива, тож для забезпечення якісної роботи українських шерифів вони мають їздити, а не ходити пішки.

1 млн. грн. виділяється на ремонт амбулаторії в Доброгостові, також додаткові кошти виділять на ремонт перекриття даху в перехідній галереї, облаштування ПЛР-лабораторії та реабілітаційних палат в Трускавецькій лікарні.

З інших видатків – придбання жарової печі для харчоблоку Модрицької школи, переукладка кахельної печі в Орівській школі, ремонт великої та малої сцен у м. Трускавці, покращення благоустрою в селах (закупівля обладнання, матеріалів, прокопка водостічних канав, ремонти вулиць Івасюка, Грушевського, Франка, Зарічна в Станилі на суму 1 млн. 341 тис. грн.) та місті (ремонт пішохідних доріжок, тротуарів, внутрішньоквартальних проїздів, прибудинкових територій на суму 2 млн. 234 тис. грн.), початок ремонту в сільських Народних домах.

Дочекається ремонту надкаптажна споруда джерела «Едвард». Обійдеться це орієнтовно в суму 1 млн 350 тис. грн., наразі виділено 200 тис. грн., щоб підготувати ПКД.

Економія на тендерах щодо ремонту вулиць Помірецька, Грушевського та Стефаника (біля 3 млн. грн.) дала можливість виділити кошти на ремонт вул. Шкільної в Модричах та закласти кошти на ПКД для ремонту вул. Джерельної у Трускавці.  Викладення вулиць Помірецька, Грушевського бруківкою обійдеться громаді навіть дешевше, ніж просте асфальтування. Між іншим, вулицю до трускавецького цвинтаря в с. Станиля теж планують частково замостити бруківкою.

Зміни до бюджету стали можливими внаслідок перевиконання бюджету. За інформацією головного фінансиста громади Миколи Федоричака, за І півріччя 2023 року бюджет громади виконано на 57%, перевиконання складає близько 17 млн. грн.

А в цілому депутати збільшили дохідну частину бюджету на 2023 рік на 20 млн. 721 тис. 296 грн. 80 коп. Зекономлені та додатково зароблені кошти поділили справедливо, інвестуючи в безпеку та розвиток всіх населених пунктів Трускавецької громади.

В складні попередні три роки коронавірусу та початку війни Трускавцю доводилося виживати, але тепер можна подумати і про капітальні вкладення в наше майбутнє – в майбутнє курорту, майбутнє громади, майбутнє України.

Перейти до вмісту