За зміцнення та відновлення громад України!

Під таким гаслом у Трускавці проходить Форум співдружності та співпраці громад Львівщини й Сумщини з громадами Європейського Союзу. Те, що дата відкриття збіглась із Днем Української Державності, Днем хрещення Київської Русі-України та Днем пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира додало заходу знаковості, святковості та символізму. Співорганізатором Форуму виступила Трускавецька міська рада, а відбувається він у готельному комплексі “Карпати”.

Серед почесних гостей Форуму співдружності – Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця, Святослав Стефанків, депутат Львівської обласної ради, заступник міського голови Трускавця, а, також, Владика Ярослав Приріз Самбірсько-Дрогобицької єпархії Української греко-католицької церкви. Він поблагословив присутніх та всіх хто долучився до організації такої потрібної справи. З вітальним словом до учасників звернувся міський голова Андрій Кульчинський, який відзначив, що сьогодні дуже важливо підтримувати Східні міста України, адже вони зараз розв’язують надскладні проблеми щодня і їх неможливо порівняти із тими, які має, наприклад, Трускавець. Він, також, наголосив, що обмін культурними надбаннями не менш важливий ніж допомога з харчами, одягом чи прихистком, адже ворог продовжує спотворювати історію, знецінювати українську народність і традиції, нищити мову. Тож лише спільно, озброївшись нашими українськими нетлінними цінностями, зможемо відвоювати належне нам щасливе життя.

Учасниками панельних дискусій та презентацій були очільники 11 громад Львівщини, представники місцевого самоврядування територіальних громад Сумської області та мер французького міста Кулен, представник Асоціації малих міст Франції Крістоф Роулін. Власне пан Крістоф розповів про співпрацю свого містечка, яке налічує до 8000 мешканців з містом у Дніпропетровській області. Він також наголосив, що представляє ті Європейські інституції, які покликані на допомогу українському суспільству і його головне завдання, передати їм правдиву інформацію про українські громади, про потреби міст, які знаходяться на лінії вогню та тих міст, які стали надійним тилом.

Майданчиком для обговорення та розв’язання нагальних питань сьогодення, саме так окреслюють Форум співдружності та співпраці громад Львівщини й Сумщини з громадами Європейського Союзу його засновники, зокрема Олександр Согуняко, народний депутат України 8-го скликання. Він наголошує, що головна місія – поглиблення співпраці між містами Сходу і Заходу через співдружність громад Львівщини й Сумщини та налагодження партнерських відносин з європейськими містами реалізується в рамках цього Форуму вже п’ятий рік поспіль. Підтверджує це ряд підписаних меморандумів про партнерство і взаємодопомогу, серед яких Трускавець і прикордонне Білопілля. Крім того, пан Олександр зазначає, що неможливо прийти в Євросоюз без жодного уявлення про життєвий та громадський устрій тих чи інших країн, а, власне, через налагодження співпраці між громадами (реалізацію спільних культурних, мистецьких, освітніх проєктів) є шанс відкрити найперше «ментальні кордони». Адже для перемоги й відбудови нам потрібна вся допомога, яка може прийти. Деталі в сюжеті????

Перейти до вмісту