8 листопада у Трускавці побувала група волонтерів із США, яку очолює Брок Бірман (Brock Bierman). Серед них – представники медичних корпорацій Америки, люди бізнесу, лідери громадської думки, представники недержавних громадських та благодійних організацій.

Американці побували в СЗШ №3 м. Трускавця та Трускавецькій міській лікарні, поспілкувалися з міським головою Андрієм Кульчинським, секретарем міської ради Наталією Пономаренко, керівництвом відділу освіти, адміністраціями СЗШ №3 та лікарні. А принагідно відкрили ігровий майданчик біля СЗШ №3 – вже 19-й в Україні, реалізований за кошти, залучені ГО «Україна Фокус» (виконавчий директор Олександр Решетніков). Брок Бірман має безпосередню дотичність до створення цієї ГО, є її президентом та CEOі і знаходить фінансування для проєктів, які реалізуються в Україні.

«Наша місія проста, але трансформаційна – будувати дитячі майданчики, де діти зможуть гратися, рости та навчатися в безпечному та виховному середовищі. Це не тільки про будівництво дитячих майданчиків, а й про сприяння миру, формування спільнот», – зазначив у короткому виступі Брок Бірман.

У Трускавець американські волонтери потрапили завдяки співпраці ГО «Україна Фокус» в проєктах, ініційованих секретарем міської ради Наталією Пономаренко та БФ «ДійТвори».

Після відкриття дитячого майданчика та короткої зустрічі в актовій залі школи гості з Америки виявили бажання вивчити потреби міської лікарні. У супроводі керівництва міста вони відвідали медичний заклад та обговорили нагальні потреби з його керівником Ігорем Стасиком та його заступниками. Основний акцент – на покращенні відділення реабілітації, адже у воєнний та поствоєнний час реабілітація цивільних осіб, постраждалих внаслідок збройного конфлікту – це одне з пріоритетних завдань української медицини. А ще було обговорено можливості продовження протезування в США для потребуючих громадян України, у тому числі військових.

Брок Бірман та його колеги уважно слухали про те, чим Трускавець жив у ці два роки війни. Як розповів міський голова Андрій Кульчинський, наше місто прийняло найбільшу кількість ВПО на душу населення, і навіть зараз, коли частина з них повернулася додому чи виїхала за кордон, число біженців у Трускавці сягає 14 тисяч осіб. Найважчими були перші тижні війни, коли доводилося селити людей у школах та інших непристосованих приміщеннях, коли вишиковувалися величезні черги за продуктами, одягом, засобами гігієни, коли був сильний стрес та шок, коли неприйняття нової воєнної реальності створювало не лише матеріальні, а й психологічні та соціальні проблеми. Та завдяки волонтерам та благодійникам цей етап було подолано, але зараз є нові виклики. Місто в міру можливостей вирішує їх, і велика подяка всім доброчинцям, хто це розуміє і продовжує допомагати.

Брок Бірман, Олександр Решетніков та понад десяток американських волонтерів пообіцяли, що їхній візит до Трускавця не залишиться без наслідків і співпраця розвиватиметься. А тим часом в рамках гуманітарної допомоги для фронту волонтери з США повезли 9 автомобілів швидкої допомоги туди, де вони вкрай необхідні, тобто у східному напрямку.

ГО «Україна Фокус» реалізує чимало гуманітарних проєктів, більшість з них – у прифронтових та деокупованих районах. Буча, Миколаїв, Херсон, Одеса, Запоріжжя, Ірпінь, міста Донеччини та інші території є свідками цієї допомоги. Але благодійники працюють і в таких тилових містах як Трускавець, де велика кількість внутрішньо переміщених осіб теж очікують підтримки, розуміння, допомоги в реалізації важливих проєктів.

Детальніша інформація про діяльність ГО «Україна Фокус» – за посиланням https://www.facebook.com/ukrainefocus

Перейти до вмісту