А ми тую червону калину підіймемо…

Акція «Червона калина» від Всеукраїнської громадської організації «Союз Українок» проходить у містах та селах України. У Трускавецькій територіальній громаді калину вже висаджували у селах Доброгостів та Уличне, а в самому місті Трускавці акцію приурочили до Дня заснування курорту. Тож сьогодні, в недільний святковий день 18 червня союзянки на чолі з головою ВГО “Союз Українок” Ористлавою Сидорчук, Почесною головою Союзу Українок Ореславою Хомик та очільницею міського відділення Союзу Українок Оленою Білас-Березовою висадили кущ калини біля пам’ятника Степанові Бандері. Участь в акціях взяв і міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Проєкт «Червона калина» від «Союзу Українок» стартував у травні цього року. Він присвячений Дню Матері та має на меті збереження калини як одного із прекрасних символів України, який входить у нашу свідомість із маминої колискової.

Про те, що в наших містах висаджують магнолії, сакури, акації, туї, різноманітні екзотичні дерева, а про калину забувають, говорила голова Херсонського відділення Союзу Українок, членкиня Проводу «СУ» Валентина Січова. Так склалося, що Трускавець об’єднує союзянок з усіх куточків нашої держави, адже Ореслава Хомик – уродженка Трускавця, а Валентина Січова знайшла тут другу домівку на час війни. А ще союзянок об’єднують калина та Українська Ідея, котру вони популяризують не лише серед жіноцтва, а всюди, де лиш можуть – у тому числі за допомогою новітніх технологій. Так, коли членкині СУ висаджують калину, то встановлюють біля неї табличку з QR-кодом, що дає змогу отримувати більше інформації про діяльність Союзу Українок.

Кущ калини – це не тільки окраса – у ньому є прихований глибинний зміст. Це наш духовний світ, наша спадщина, яка опредметнює духовний потяг до рідної землі та традицій. У піснях співається: «Не ламай калини», «А калина – не верба», «При долині кущ калини», «Ой у лузі червона калина похилилася».

Висадивши калину у Трускавці, всі присутні заспівали гімн українського січового стрілецтва, який був дещо призабутий, а зараз, в час новітньої війни, завдяки Андрію Хливнюку отримав друге дихання та став одним з ідентифікаторів українства. І лунало «А ми тую червону калину підіймемо, а ми нашу славну Україну гей-гей розвеселимо!» над свіжо посадженою калиною та над пам’ятником Бандери у Трускавці.

Фоторепортаж можна переглянути тут.

Перейти до вмісту