Сарновський Богдан-Дмитро

Сарновський Богдан-Дмитро Вікторович

“Ара”

15.03.2000 – 08.09.2022 

Народився в м. Трускавць

Лейтенант, командир 1 батареї протитанкових керованих ракет протитанкового артилерійського дивізіону 24 ОМБР ім. Короля Данила. Загинув у бою поблизу села  Сухий Ставок Херсонської області.

Народився Богдан-Дмитро 15 березня 2000р. в м. Трускавець, де і проживав. Дмитро отримав музичну освіту в  Трускавецькій школімистецтв ім. Романа Савицького (скрипка та сопілка). У 2017 році  закінчив Бориславську Державну гімназію. У 2022 році  закінчив НАСВ ім. П. Сагайдачного, магістр. Баготолітній член Української молоді-Христові в м. Трускавець.

Згодом поступив  і закінчив Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, факультет артилерійської розвідки, кафедра технічних засобів артилерійської розвідки, магістр. Початково скерований на місце служби в 53 ОМБр в артилерійський девізіон на посаду СОБ. Перенаправлений в в/ч 0998.

На захист Батьківщини став 05 березня 2022 року. Від командира взводу до командира батареї пройшов важкі бої під містами Попасною, Сєверодонецьком, Лисичанськом, Зайцево, Бахмутом. Під час операції по визволенню Херсона загинув разом з побратимом, комбатом, старшим лейтенантом Володимиром Дмитришиним внаслідок точкового попадання 156 мм снаряда.

«Загинули двоє молодих командирів з якими ми пройшли важкий і неможливий шлях… для яких не було ніколи ніяких перепон у виконанні наказів. За якими бійці йшли тільки вперед! Гарні, добрі хлопці, в яких було все попереду… немає слів, щоб висловити біль втрати, всередині все кипить. Діма і Володя ви завжди в нашій пам’яті, – згадує боєць Вадим Сокирка.

У Героя залишилась матір, батько, брат (офіцер), сестра, братова та маленька племінниця Анна  яку він бачив лише один раз.

Був веселим, життєрадісним, товариським, безкорисливим другом і водночас строгим та справедливим командиром.

За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку Указом Президента нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Командуванням 24 ОМБр ім. Короля Данила нагороджений орденом «Хрест Героя» (посмертно).

Дрогобицькою районною радою визнаний «Почесний громадянин Дрогобицького району» з врученням медалі (посмертно).

Вічна пам`ять Богдану-Дмитру Сарновському та всім воїнам-Героям, котрі віддали життя за Україну…

Перейти до вмісту