Юркевич Петро Іванович

«Сокира»

Юркевич Петро Іванович

02.07.1980 – 01.04.2024

«Сокира»

Народився в м. Трускавець

Військове звання і посада: молодший сержант, командир бойової машини – командир 3 механізованого відділення А 4123. Учасник АТО.

Загинув під час виконання бойового завдання поблизу міста Часів Яр Бахмутський район Донецької області.

Юркевич Петро Іванович народився у місті Трускавець 2 липня 1980 році. У 1987 році почав навчатися у Трускавецький середній школі № 1. Після закінчення вступив до Дрогобицького технічного ліцею за спеціальністю «Електрик». Після отримання диплому довгий час працював у санаторіях Трускавця за професією. У 2000 році одружився із Гавриляк Світланою Степанівною, в 2001 році у подружжя народився син Владислав. Після трагічної загибелі дружини у 2008 році. Петро присвятив життя вихованню сина. Він мріяв, щоб Влад ріс у незалежній європейській Україні. Саме тому у 2014 році Юркевич Петро вступає до громадської організації «Правий сектор» і як доброволець з позивним «Сокира» бере участь у АТО. Велику увагу приділяв тактичній та бойовій підготовці новобранців. Він виховав і підготував сотні молодих захисників-патріотів. З початку повномасштабного вторгнення, маючи інвалідність третьої групи, Юркевич Петро продовжує боронити рідну країну у складі 67 ОМБр ДУК «Правий сектор». Його взвод, командиром якого він був, брав участь у найбільш небезпечних районах бойових дій на Донбасі, Харківщині та Херсонщині.

У 2022 році в районі селища Піски на Донеччині протягом 10 днів отримав 2 контузії. У 2023 році отримав серйозне поранення ноги у Серебрянському лісі на Донеччині. Незважаючи на те, що лікарі були проти, Петро, не закінчивши лікування, повертається до лав ЗСУ вже через півтора місяці після поранення.

У березні 2024 року Юркевич Петро разом з побратимами виконував бойове завдання на Бахмутському напрямку в районі міста Часів Яр. 1 квітня 2024 року під час масового наступу російських військ на Часів Яр молодший сержант Юркевич Петро Іванович отримав поранення, несумісне з життям.

Молодший сержант Юркевич Петро Іванович нагороджений: Медаллю «За жертовність і любов до України» (2015р.); Орденом «За мужність 3-го ступеня» (2023р.). 5 квітня 2024 року у церкві святого пророка Іллі відбулося прощання з Героєм. Поховано Юркевича Петра на Алеї Слави у рідному місті Трускавці.

Вічна пам`ять Петру Юркевичу та всім воїнам-Героям, котрі віддали життя за Україну…

Перейти до вмісту