Про звернення депутатів Трускавецької міської ради

УКРАЇНА

ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

Львівської області

(           СЕСІЯ ВОСЬМОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ)

Р І Ш Е Н Н Я

Від _______ 2021 року                 _____

Про звернення депутатів

Трускавецької міської ради

Відповідно до статті 25, частини 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись частиною 2 статті 2, пунктом 5 частини 2 статті 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Прийняти звернення депутатів Трускавецької міської ради до Голови Верховної Ради України (згідно додатку)
  2. Направити звернення депутатів Трускавецької міської ради до Голови Верховної Ради України.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на комісію з гуманітарних питань (освіти, культури, соціального захисту, охорони здоров’я, молодіжної політики), депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування.

            Міський голова                                                       Андрій КУЛЬЧИНСЬКИЙ

Додаток до рішення

міської ради № _________

Звернення

депутатів Трускавецької міської ради до Голови Верховної Ради України

 

Цього року Україна відзначатиме 30 років Незалежності. За цей час на долю українців випало немало випробувань – безробіття, інфляція, економічна криза, трудова міграція, дві революції, війна і пандемія.

Але були й ті, хто незважаючи на загальну скруту, нарощували статки та вибивалися в рейтинги найбагатших людей світу, ведучи бізнес в країні з бідними громадянами.

Це стало можливим завдяки злиттю великого капіталу, медіа і політиків, що забезпечило необмежений доступ до ресурсів людям, яких називають олігархами. Вони втягнули Україну в порочне коло, у якому гроші дозволяли купувати політиків, а ці політики створювали можливості заробляти ще більше грошей. І цей взаємозв’язок не був розірваний ні після Помаранчевої Революції, ні після Революції Гідності, ні навіть із початком війни. Бо політики не збираються розривати зв’язки з олігархами, а олігархи не хочуть добровільно відмовлятися від впливу на державу.

Для того, щоб припинити цю руйнівну для держави практику Президент України Володимир Зеленський зареєстрував як невідкладний проект закону про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів).

Документ вперше на офіційному рівні називає речі своїми іменами й дозволяє чітко розмежувати великий бізнес і олігархів. Законопроект передбачає, що олігархи – це особи, які беруть участь у політичному житті, мають вплив на ЗМІ, володіють монополіями і статки яких складають не менше 2 млрд 270 млн грн.

Той, хто підпадає під три з чотирьох названих критеріїв, буде внесений до спеціального реєстру олігархів і зобов’язаний декларувати своє майно. Їм буде заборонено фінансувати політичні партії, брати участь у приватизації, але вони зможуть спокійно вести бізнес, створювати робочі місця і сплачувати податки.

Також новий закон зобов’яже політиків і державних службовців декларувати усі свої контакти з особами, внесеними до реєстру олігархів. Така практика існує у США, де лобістські організації інформують уряд про свою співпрацю із зацікавленими сторонами.

З огляду на це ми, депутати Трускавецької міської ради, закликаємо Верховну Раду України невідкладно прийняти проект закону №5599 про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), як такий, що не створює жодних загроз для чесних політиків та бізнесменів і спрямований на захист інтересів держави.

Ми впевнені, що голосування за цей законопроект чітко покаже, хто з народних депутатів представляє в парламенті інтереси людей, а хто – перебуває під впливом олігархів.

            Секретар міської ради                                                  Наталя Пономаренко