19 березня відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, підприємництва, комунальної власності та майна. Провів засідання голова комісії Анатолій Стародуб.

Понад мільйон гривень, а саме 1 млн. 076 тис. грн., буде виділено на програми покращення матеріально-технічного забезпечення окремих військових частин. Ці кошти на ЗСУ громада виділяє цілком свідомо, і це інвестиція в Українську Перемогу.

Належно треба вшанувати і полеглих захисників-Героїв, тож 221 тис. грн. знімається з програм відділу культури (організація загальноміських заходів) і скеровується на цю благородну справу, а саме на облаштування Алеї Героїв.

Також місто бере на баланс Стелу пам`яті Героїв Небесної Сотні біля церкви св. Миколая, споруджену коштом благодійника Ігоря Кісака, щоб мати можливість належного її утримання.

Питання внесення змін до Комплексної Програми розвитку фізичної культури і спорту в Трускавецькій міській територіальній громаді на 2020-2024 роки потребує виділення 504 720 грн. для ГО «Волейбольний клуб «Нафтуся» та перекидки коштів (90 тис. грн.) з неолімпійських видів спорту на олімпійські (причина – авторалі в місті не проводитимуть, тож кошти використають на ті види спорту, які плекаються в громаді).

До теми спорту – футбольне поле нижче колії передадуть з балансу управління комунальної власності на баланс КП «Парк курортний» для покращення його обслуговування.

Члени комісії підтримали затвердження місцевої Програми фінансової підтримки КП «Парк курортний» на 2024 р. Згідно цієї програми з 13 млн. 700 тис грн.:

– 10 млн. 500 тис. піде на придбання спецтехніки для зимових робіт (піскорозкидувач),

– 600 тис. грн. – на проектно-кошторисну документацію та експертизу щодо будівництва нового кладовища на Помярках,

– 2 млн. 600 тис. грн. – на ремонт надкаптажної споруди джерела «Едвард» (перехідні кошти, які не були освоєні в 2023 році).

Підтримання внесення змін до рішення №1455 від 26.10.2021р. «Про затвердження міської цільової Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів Трускавецької міської територіальної громади на 2022-2024 роки» означає, що планується виділення коштів (у тому числі для КП «Трускавецьсвітло» та КП «Парк курортний») на спорудження Алеї Героїв у Трускавці на вул. Дрогобицькій.

Більше 5,5 млн. грн. планується на ремонт тротуарів, вулиць, внутрішньоквартальних проїздів, сходів, доріжок, майданчиків, у тому числі на асфальтування майданчика біля «Дивоціну», сходів біля Стебницької, 66, Данилишиних, 21, Довженка, доріжки на Стуса, 15.

Начальниця планово-економічного відділу управління розвитку громади Марія Заверюха доповіла про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Трускавецької міської територіальної громади за 2021-2023 роки та окреслила основні напрямки, прописані в аналогічній Програмі на 2024 рік. Серед пріоритетів – допомога ЗСУ та соціальна сфера.

Серед інвестиційних проектів 2024 року – реконструкція дитячої установи «Дзвіночок» (залучені субвенційні кошти 13 млн. грн. і мінімальне співфінансування з міського бюджету 258 тис. 091 грн.) та дорога на кладовище на Помярках.

Для зручності мешканців мікрорайону вул. Сагайдачного – вул. Бориславська планується створити медичний пункт тимчасового базування Комунального некомерційного підприємства «Трускавецька міська лікарня» Трускавецької міської ради. Такий пункт планують розмістити за адресою вул. Сагайдачного, 18-А. Ціна питання – 394 тис. грн. включно з орендою приміщення та закупівлею устаткування. Сімейний лікар та медсестра прийматимуть безпосередньо на вул. Сагайдачного, і люди зможуть отримувати базові медичні послуги, не їдучи спеціально в міську поліклініку.

Найбільш обговорюваним питанням на комісії став проєкт рішення «Про внесення змін до «Місцевої програми розвитку та фінансової підтримки КНП «Трускавецька міська лікарня» ТМР на 2024 рік». Питання доповідав директор КНП «Трускавецька міська лікарня» Василь Іроденко.

Міська лікарня подала запит на 19 млн. 382 тис. 860 грн. З них 6 млн. 112 тис. – неосвоєні перехідні кошти з 2023 року. Тобто, біля 13 млн. грн. – це нові кошти, які місто мало б інвестувати у лікарню, щоб зробити її більш конкурентною та стійкою на ринку медичних послуг.

Зокрема фінансування потребують:

– реабілітаційна допомога для дорослих та дітей в стаціонарних умовах (1 288 935 грн.),

– забезпечення інфекційного контролю (84 600 грн.),

– придбання обладнання і предметів довгострокового користування, в тому числі медтехніка, оргтехніка, обладнання для пральні, кухні тощо (3 281 770 грн.),

– капітальний ремонт заїзду до приймального відділення (768 771 грн.),

– реконструкція і облаштування входу в інфекційне відділення (2 396 442 грн.),

– капітальний ремонт ліфтового обладнання (1 499 000 грн.),

– капітальний ремонт реабілітаційного відділення (534 404 грн.),

– капітальний ремонт прилеглої території (4 388 304 грн.),

– капітальний ремонт кабінету ерготерапевта (180 632 грн.),

– капітальний ремонт амбулаторії с. Доброгостів (2 980 084 грн.),

– облаштування амбулаторії в с. Доброгостів, тобто закупівля обладнання, оснащення (955 523 грн., т.ч. аналізатор за 250 тис. грн.),

– створення медичного пункту тимчасового базування плюс оплата послуг з оренди (303 529 грн. + 90 653 грн.),

– інші закупівлі та послуги (покращення умов для перебування пацієнтів, заходи з енергозбереження, кронування дерев, капітальний ремонт кабінету УЗД тощо).

Бюджетна комісія погодила внесення змін до Комплексної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2023-2025 роки.

Останнім було розглянуто питання внесення змін до бюджету громади на поточний рік. Серед причин – всі вищезазначені рухи коштів, а також ті, які на сьогоднішній комісії не розглядалися. Зокрема, це виділення 1 млн. грн. на укриття для партнерської громади Сумщини (Білопільської), зменшення освітньої субвенції для Трускавецької громади (на 289 700 грн.) через перерахунок, кошти на ремонт дренажних систем в ряді шкіл (СЗШ №1, НВК «СЗШ №2-гімназія», Модрицька, Уличненська) та інше.

В цілому члени бюджетної комісії попрацювали понад 2 години.

Перейти до вмісту