15 липня – День українських миротворців

Шість років поспіль 15 липня у нашій державі відзначають День українських миротворців.

Саме цього дня 26 років тому, на звернення Генерального секретаря ООН, два літаки з передовою групою 240-го батальйону ЗС України на борту здійснили виліт з аеродрому м. Дніпра в напрямку Боснії. Передова група налічувала 42 військовослужбовці. Після приземлення у місті Сараєво українські миротворці одразу опинилися в епіцентрі бойових дій. Місто й аеродром обстрілювали артилерія та снайпери. Таким був початок історії участі українських підрозділів у міжнародних операціях.

З 1992 року понад 42 тисячі українських військовослужбовців взяли участь у 25-ти міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки. Наразі Збройні Сили України беруть участь у 10 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у 8 країнах світу і районі Аб’єй (район з особливим адміністративним статусом – знаходиться між Південним Суданом та Суданом).

Країни, які беруть участь у миротворчих операціях ООН, відзначають Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй 29 травня (який встановлено рішенням Генеральної Асамблеї ООН 11 грудня 2002 року на вшанування миротворців усіх країн, які брали участь у миротворчих операціях і миротворчих місіях ООН, та введено в дію Указом Президента України від 30 квітня 2003 року                              № 374/2003). Окрім того, кожна країна встановила національні дати вшанування героїв-миротворців.

21 травня 2013 року Верховна Рада України одноголосно прийняла Постанову            № 1165 “Про встановлення Дня українських миротворців” з подальшим відзначенням його на державному рівні, з метою вшануванням мужності і звитяги, зразкового виконання службових обов’язків, вірності присязі учасників миротворчих операцій та забезпечення збереження пам’яті славетних героїв-миротворців, які загинули під час виконання обов’язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *