Історія участі України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки бере свій початок з 1992 року. За цей час близько 45 тисяч військовослужбовців Збройних Сил взяли участь у більш ніж 27 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у різних регіонах планети, із яких 55 загинули.

 Протягом зазначеного періоду військовослужбовці Збройних Сил України залучалися до виконання цілого спектру завдань. Наші миротворці виконували бойові завдання в країнах колишньої Югославії (Боснія і Герцеговина, Східна Славонія, Македонія, Сербія і Чорногорія, Хорватія), на Африканському континенті (Ангола, Сьєрра-Леоне, Судан, Ліберія та Кот-д’Івуар) в країнах Близького і Середнього сходу (Ліван, Таджикистан, Кувейт, Ірак) та інших регіонах світу. Вони проводили заходи з роз’єднання конфліктуючих сторін, відновлювали дороги та інфраструктуру, проводили розмінування місцевості, здійснювали перевезення військ, персоналу місій та цивільних осіб, проводили заходи медичної евакуації, забезпечували безпеку при проведенні виборів в країнах перебування тощо.

 21 травня 2013 року, враховуючи внесок і значення національного миротворчого контингенту України у справі зміцнення миру і злагоди в зонах військових конфліктів, віддаючи честь тим, хто не пошкодував своє життя і здоров’я, а також з метою зміцнення славних національних традицій, Верховна Рада України прийняла Постанову «Про встановлення Дня українських миротворців” і тепер українські миротворці мають всі підстави на своє власне професійне свято, яке запропоновано проводити 15-го липня.

 Участь ЗС України в Міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки має ключове значення для нашої держави й розглядається як засіб зміцнення національної безпеки через створення стабільного зовнішньополітичного середовища і, водночас, є вагомим внеском України у зміцнення системи глобальної безпеки у світі.

 Сьогодні 347 військовослужбовців Збройних Сил України беруть участь у 8 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки під проводом ООН, НАТО та у складі спільних миротворчих сил. З цього числа два національні контингенти та національний персонал виконують завдання за кордоном на постійній основі,

 Перший контингент, це 18-й окремий вертолітний загін чисельністю 250 осіб, що дислокується та виконує завдання у складі Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго.

 Другий національний контингент, це інженерний підрозділ чисельністю 40 осіб, який виконує завдання у Косово, Республіка Сербія.

 Завдяки високій оцінці діяльності українських миротворців з боку міжнародних організацій та країн-партнерів, Україну воліють бачити як у вже існуючих, так і у новостворюваних місіях та операціях. Нагадаю, 29 травня відзначався Міжнародний день миротворців ООН.

 Сьогодні у День українських миротворців приєднуємось до привітань і поздоровлень на адресу всіх українських миротворців і бажає їм завжди високого професіоналізму, міцного здоров’я та мирного неба!

 З Днем українського миротворця, наші славні воїни!

Перейти до вмісту