Дата свята встановлена Указом Президента України «Про День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України» від 21 листопада 2017 р. № 380/2017 на День Архістратига та безплотних Сил Небесних.

 Будучи захисником Божої слави, Архістратиг Михаїл повстав проти зла і переміг його. У просторіччі він іменується Михайловим днем і дуже шанується віруючими людьми. Архистратиг Михаїл – вождь Небесних Сил, на іконах його зображують у грізному і войовничому вигляді: на голові шолом, у руці – меч або спис, прадавні зброя та обладунки воїнів. Архистратиг Михаїл з давніх-давен був одним із покровителів українського воїнства. На давніх стягах відомі зображення хреста і лику Архистратига Михаїла ще з часів України-Руси і козацької доби, він відомий і на древньому гербі столиці, головної твердині України, і тому Михайлівський Золотоверхий собор і монастир став однією з найголовніших святинь княжого Києва. Отож символічно, що День ДШВ – це ще день вшанування одного з покровителів воїнів – Архистратига воїнства Небесного.

 Висока мобільність і здатність виконувати найскладніші завдання безпосередньо на території передбачуваного супротивника, професіоналізм і самовідданість завжди були притаманні десантним військам. У новітній історії незалежної України цей рід військ був створений на базі повітряно-десантних і аеромобільних військ України.

 Будучи своєрідною армійською елітою, бійці-десантники несуть свою службу не тільки охороняючи й захищаючи простори своєї рідної держави, але і беруть участь у різноманітних міжнародних миротворчих військових операціях, часто стаючи захистом і опорою мирним громадянам безпосередньо в зонах військових конфліктів і гарячих точок, які виникають в країнах з нестабільною політичною ситуацією.

 Десантники покрили себе невмирущою славою вже і в час захисту територіальної цілісності України на Сході нашої держави у війні з російським агресором. Вони здобули велику шану серед українського суспільства, демонструючи національну гідність та лицарські чесноти, стійкість та мужність!

 Горде гасло українського десанту – “Завжди перші” веде і надихає кожного воїна «крилатої піхоти» на нові звершення і перемоги!

 Відзначаючи важливу роль у забезпеченні обороноздатності держави, яку виконують десантні війська, що знаходяться у складі Збройних Сил суверенної України, ми щиро вітаємо всіх солдатів, сержантів, офіцерів, генералів ДШВ бажаємо їм міцного здоров’я і професіоналізму!

 Нехай ваш духовний покровитель Архистратиг Михаїл постійно допомагає вам у справі ратного служіння Україні!

 Прийміть Ви і Ваші родини нашу щиру подяку і повагу! Зі святом Вас і всіх Вам земних благ!

 Слава Україні! Героям слава!

Перейти до вмісту