Ситуація із захворюваністю на ковід в області упродовж останнього тижня стабілізувалась

 Ситуація із захворюваністю на коронавірус на Львівщині упродовж останнього тижня стабілізувалась. Про це сьогодні під час брифінгу розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

 Так, згідно з карантинними індикаторами, як інформують у Міністерстві охорони здоров’я, Львівщина має всі підстави цього тижня вийти із «червоної» зони карантинних обмежень. Це зробити можна лише за рішенням Державної комісії з надзвичайних ситуацій, засідання якої має відбутись цього тижня.

 Та попри стабілізацію, медики закликають мешканців не втрачати пильність.

 «Все-таки зменшення рівня захворюваності йде достатньо повільно і при нехтуванні карантинних обмежень, ми маємо певні ризики очікувати нового росту захворюваності», – зазначив керівник департаменту.

 Небезпека нового росту захворюваності пов’язана не лише з осінньо-зимовим періодом, в якому кількість захворювань на ГРЗ зростає, а й з відновленням роботи цього тижня закладів освіти.

 «З цього тижня повернулися до навчання учні старших класів, відновили роботу заклади освіти. Відповідно мобільність населення зросла, ризики інфікування стають більшими. Відтак, ми вкотре нагадуємо про необхідність дотримання карантинних правил, в жодному разі не потрібно нехтувати носінням маски, дистанцією та гігієною рук», – наголосив Орест Чемерис.

 Нагадаємо, що у Трускавці навчання в середніх та старших класах розпочалося задовго до того, як воно відновилося в цілому по області. Це стало можливим завдяки високому рівню вакцинованості населення громади загалом і освітян зокрема.

 На сьогодні у стаціонарах області перебуває 2759 осіб (ліжкова мережа заповнена на 53,41%). «Попри те, що у відсотковому значенні завантаженість ліжок зменшується, надалі завантаженими залишаються реанімаційні відділення. Так, станом на ранок в реанімації перебуває 222 пацієнти, з них на апаратах ШВЛ – 84», – додав керівник департаменту.

 Відтак, дотримання карантинних правил, а також вакцинація є єдиними методами боротьби з коронавірусною недугою.

 «Хоча вакцинація не захищає від повторного інфікування, але на сьогодні – це єдиний активний метод профілактики важкого перебігу захворювання на ковід», – зазначила експерт департаменту з імунології Христина Ліщук-Якимович.

 Експертка нагадала, що сьогодні є можливість вакцинації осіб дитячого віку з 12 років. Вакцинують дітей вакциною Pfizer лише за згодою батьків. Для вакцинації від ковіду дитина має бути щеплена згідно з календарем щеплень.

 Додамо, що загалом на Львівщині станом на сьогодні вже провели 1 482 388 щеплень (з них 622 654 – другою дозою): вакциною «Covieshield» – 38 403, «AstraZeneca» – 171 704, «Coronavac» – 409 721, «Pfizer» – 706 057, «Moderna» – 156 503.

 Графік роботи центрів вакцинації в області на цей тиждень – за цим посиланням. Для отримання щеплення у центрі вакцинації при собі необхідно мати документ, що посвідчує особу. Також вакцинуватися можна у пунктах щеплень, попередньо звернувшись до сімейного лікаря.

Перейти до вмісту