У Трускавці стартував Форум управителів

В перший день літа у курортному Трускавці в конференц-залі готелю «Green Park» розпочав свою роботу дводенний Всеукраїнський Форум управителів багатоквартирних будинків на тему «Особливості діяльності управителів в період воєнного стану. Роль управителів у відновленні житлового фонду». 

Форум управителів розрахований на представників центральних органів влади та органів місцевого самоврядування, керівників та представників підприємств, що здійснюють управління багатоквартирними будинками, ФОП-управителів багатоквартирними будинками, голів правлінь ОСББ та ЖБК, керівників Асоціацій ОСББ та ресурсних центрів, фахівців сфери управління багатоквартирними будинками.

Учасників Форуму привітали заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська та міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. У своєму виступі очільник Трускавця розповів про реформи в житлово-комунальній сфері міста в останнє десятиріччя, про завершення повного переходу на автономне опалення та відмову від централізованого опалення, про ліквідацію ЖЕКів та створення ОСББ, про програми, які допомагали мешканцям багатоквартирних будинків вирішити чимало питань щодо заміни комунікацій, утеплення, ремонтів, реконструкцій тощо. Також Андрій Кульчинський порадив брати активнішу участь в грантових проектах та посиленні співпраці з європейськими фондами та партнерами, і поділився досвідом, як це працює на прикладі Трускавця.

Всеукраїнський Форум управителів багатоквартирних будинків організували та проводять Міністерство  розвитку громад, територій та інфраструктури України, Громадська спілка «Асоціація управителів житла» та Інститут муніципального менеджменту за підтримки Міжнародної спілки менеджерів нерухомості (м. Берлін, Німеччина).

Серед тем, які розглядаються на чотирьох панельних дискусіях – зміни в законодавстві в період дії воєнного стану, вдосконалення взаємовідносин учасників управлінської сфери, імплементація системи управління житловою нерухомістю відповідно до норм та стандартів ЄС, досвід діяльності управителів в час війни, історії виживання тощо. Також на учасників чекає презентація Позиційного документу, в якому представлено концепцію моделювання кондомініуму в Україні в післявоєнний період.

Участь в Форумі в офлайн- та онлайн-режимах беруть представники Києва, Запоріжжя, Сум, Миколаєва, Нікополя, Лозової та багатьох інших міст. Серед спікерів Форуму – і наша трускавчанка, депутатка, волонтерка, управителька, голова правління ГО «Рада голів ОСББ м. Трускавець» Мар`яна Губицька.

Перейти до вмісту