Кінаш Орест Мирославович

Кінаш Орест Мирославович

“Барс”

26.04.1965 – 29.03.2023

Народився в с. Уличне, проживав у м. Київ

Старший лейтенант, командир роти 53 окремого стрілецького батальйону в/ч А4220.  Загинув у боях за м. Бахмут Донецької області.

Орест був із багатодітної сімʼї – найстаршим сином. Для всієї родини він був прикладом у житті. В Ореста залишились: літня мама, дружина, син з сімʼєю, три брати та дві сестри з сімʼями.

Початкову освіту здобував в Уличненській середній школі. Закінчив Вінницький педагогічний університет. 18 років працював у Державній пенітенціарній службі у м. Камʼянське Дніпропетровської області. Опісля працював тренером з підготовки персоналу Червоного Хреста, – у звʼязку з чим переїхав до столиці.

З 2016 року Орест приєднався до організації Truth Hounds ( розслідування військових злочинів), став документатором із позивним «Сван». У базі даних міститься понад 200 документів його авторства.

«В Оресті поєднуються професіоналізм та щира емпатія у спілкуванні з людьми. Він був надзвичайно чуйним та турботливим до нас, його колег»,- пригадують у Truth Hounds.

« Він був гідний того, щоб колись на території звільненого від росіян Кавказу, один з цих піків, названих на честь тиранів, перейменувати на Пік Кінаша, – додають друзі. – І тоді, піднявшись на гору, розгорнувши синьо-жовтий стяг, українські альпіністи скажуть: «Все нормально, Оресте, все нормально. Слава Україні! Слава Герою!»

З 2013 року Орест професійно зайнявся альпінізмом, став інструктором, автором проєкту О. К. Travel Studio.

Орест був досвідченим організатором гірських походів, провідником та експертом гірських сходжень, здійснив безліч походів Карпатами, у горах Кавказу ( Казбек, Шхара), на Памірі, у Туреччині.

« Цей вид спорту (альпінізм) став стилем мого життя і професією», – говорив Орест.

«Орест завжди ставився з повагою до справи – до гір, до культури, до людей. Коли постала потреба, взяв зброю в руки і пішов захищати нашу країну…» -розповідає автор спільноти «Captain Dzembronia» Олександр Бондаренко.

Орест Кінаш став на захист Батьківщини 26.02.2022 р.

Друзі згадують Ореста,- «Воїн з добрими очима, великим серцем і усмішкою.»

«Не забувайте про тих, хто на нулі, їм зараз найважче. Низький уклін і вічна памʼять Воїнам, котрі за Україну, за свою землю, за свою родину віддали найдорожче – свої життя.

Тримаймося разом, разом переможемо і все буде Україна» – говорив Орест.

Нагороджений орденом Б. Хмельницького ІІІ ступеня – посмертно. Похований Орест Кінаш у Києві.

Вічна пам`ять Оресту Кінашу та всім воїнам-Героям, котрі віддали життя за Україну…

Перейти до вмісту